کد خبر 322159

تعطیلات خود را چگونه در فضا بگذرانیم؟

هدف، گردش در خط کارمن یا خط فرضی آغاز فضا در ۱۰۰کیلومتری زمین است. آنجاست که فضا تاریک شده و کروی بودن زمین به وضوح مشاهده می‌شود.

به گزارش یورو نیوز، رؤیای سفر تفریحی به فضا به زودی محقق می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر آنلاین، امروزه دو شرکت خصوصی آمریکایی بازار گردشگری فضایی را در دست دارند: ویرجین گالاکتیک متعلق به ریچارد برانسون میلیاردر بریتانیایی و بلو اوریجین متعلق به جف بزوس، مالک شرکت آمازون.

آنها هنوز برنامه‌ای برای گردش دور کره زمین ندارند، اما شما را برای چند دقیقه چندین کیلومتر بالای سطح زمین می‌برند. هدف، گردش در خط کارمن یا خط فرضی آغاز فضا در ۱۰۰ کیلومتری زمین است. آنجاست که فضا تاریک شده و کروی بودن زمین به وضوح مشاهده می‌شود.

شش مشتری ویرجین گالاکتیک سوار «اسپیس‌شیپ ۲» می‌شوند که زیر یک هواپیما حمل می‌شود. وقتی هواپیما به ارتفاع ۱۵ هزار متری رسید، موشک به طرف فضا پرتاب می‌شود. در آنجا گردشگران برای چند دقیقه در حالت بی‌وزنی قرار می‌گیرند و بعد موشک در بیابان موخاوه ایالت نیومکزیکو آمریکا فرود می‌آید.

قیمت بلیط این سفر ۲۵۰ هزار دلار است.

شرکت دیگر یعنی بلو اوریجین موشکی دارد به نام نیوشپارد که شبیه موشک‌های کلاسیک است و یک کپسول با گنجایش شش نفر را حمل می‌کند. بعد از پرتاب کپسول از سامانه «مک ۳»، کلاهک حامل گردشگران به راه خود ادامه می‌دهد و کپسول به زمین بازمی‌گردد. گردشگران می‌توانند برای چند دقیقه فضا را از پنجره تماشا کنند.

هزینه این سفر برای گردشگران هنوز اعلام نشده است.

«اسپیس ایکس» و بوئینگ در نظر دارند که با سرمایه‌گذاری از طریق درآمد حاصل از گردشگری فضایی برای تأمین سفر فضانوردان ناسا از سال ۲۰۲۰ به بعد استفاده کنند.

شرکت آمریکایی اوریون اسپن نیز قصد دارد یک هتل لوکس فضایی را برای اقامت گردشگران در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر