{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 318341

استاندار کرمانشاه اعلام کرد: هیچ یک از واحدهای ساخته شده توسط دولت، در زلزله ۶.۴ ریشتری اخیر آسیب ندیدند که جا دارد از مجموعه بنیاد مسکن بویژه شخص مهندس تابش تشکر کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در فرمانداری قصرشیرین برگزار شد، افزود: یکی از چالشهای اصلی ما در تسریع بازسازی مناطق زلزله ‌زده، پس لرزه های متعدد و مستمر در منطقه بوده است.

بازوند گفت: هم اکنون تنها 9 نفر از مصدومان زلزله 6.4 ریشتری شامگاه یکشنبه چهارم آذر بستری هستند که خوشبختانه هیچ یک هم با آسیب حادی مواجه نیستند.

وی اظهار کرد: 6 هزار و 300 واحد مسکونی در زلزله سال گذشته در سرپل ذهاب تخریب شد اما شهرداری تاکنون 10 هزار و 400 پروانه ساخت صادر کرده که به خوبی نشان می دهد که تهدید زلزله، تبدیل به یک فرصت برای عمران و ساخت و ساز شهری است.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 98 ساخت و ساز شهرهای زلزله زده به پایان می رسد که تمام تلاش خود را می کنیم که این زمان کوتاهتر شود.

وی گفت: مجموعه تسهیلات پرداخت شده و سود وام‌های امهال شده قریب 11هزار میلیاد تومان است.

استاندار کرمانشاه افزود: در راستای جبران خسارت به زیرساختها تاکنون 700 میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ کرده که بیش از 53 درصد از خسارات وارد شده است.

وی در پایان گفت: بازگشایی مرز خسروی تسکینی بر آلام مردم مرزنشین مناطق زلزله ‌زده است که از دکتر جهانگیری توقع داریم در این زمینه تاثیرگذار باشند.

در زلزله 6.4 ریشتری شامگاه یکشنبه چهارم آذر شهرستان سرپل ذهاب 771 نفر مصدوم شدند.

سه هزار و 800 واحد مسکونی تاکنون از سوی 47 تیم ارزیاب از ستادهای معین در مناطق زلزله زده مورد ارزیابی قرار گرفته که در مجموع با توجه به بازسازی و تعمیر 80 درصد واحدهای مسکونی این مناطق، آسیب جدی به واحدهایی مسکونی وارد نشده و 20 درصد واحدها در حد تعمیری هستند.

در 12 روستای اصلی کانون زلزله در شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب نیز ارزیابی ها انجام شده است و 160 واحد مسکونی در مجموع دچار خسارت شده اند که این واحدها همگی تعمیری هستند.

این زلزله پس لرزه زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته بوده که در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری