کد خبر 315294

جمع آوری ۴۱ تن بوقلمون در آمریکا با شیوع بیماری مرگبار

اداره ایمنی و بازرسی مواد غذایی آمریکا(USDA)دستور داده است تا گوشت بوقلمون مظنون به داشتن باکتری سالمونلا (Salmonella) از بازار جمع آوری شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، به همین دلیل فروشگاه معروف Jennie-O بیش از 41 تن از بوقلمون آماده‌شده برای روز شکرگزاری خود را از فروشگاه‌ها جمع‌آوری و معدوم ساخت تا جلوی بیماری مهلک سالمونلا (سالمونلا باکتری باسیل گرم منفی است که در جوجه‌ها و تخم‌مرغ‌ها معمولاً وجود دارد. سالمونلا عامل یکی از شایع‌ترین مسمومیت‌های غذایی است.) گرفته شود، چراکه اداره مذکور پس از آزمایش گوشت‌های فروشگاه، با نتیجه مثبت روبرو شد.

نمونه آزمایش‌شده مربوط به بوقلمون تاریخ 11 سپتامبر بوده است و تاکنون بیش از 74 مورد ابتلا به این بیماری که یکی منجر به مرگ شده، مورد تائید مقامات بهداشتی قرارگرفته است.

شیوع بیماری سالمونلا در آمریکا از جولای شروع شد و تعداد 164 مورد بیماری در 35 ایالت به ثبت رسید که یک نفر اهل کالیفرنیا جان خود را از دست داد و یک بیمار 63 ساله نیز در بیمارستان بستری شد.

نوامبر 2017 بود که اولین گزارش بیماری مقامات را به خود واداشت اما آن‌ها نتوانستند دلیل شیوع بیماری را بفهمند تا اینکه متوجه شیوع آن شدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر