کد خبر 312041

جاده چالوس عصر امروز یکطرفه می‌شود

پلیس راه مازندران از یکطرفه شدن جاده چالوس ساعت ۱۷ امروز جمعه ۱۱ آبان ماه خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه ترافیک هم اکنون در جاده‌های هراز، سوادکوه، کیاسر و چالوس عادی و روان است، گفت:رفت و آمد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ امروز از کرج به مرزن آباد ممنوع است.

وی افزود: آمد و شد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ امروز از مرزن آباد به کرج یکطرفه می‌شود.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: با توجه به استقرار سامانه بارشی و سرد در استان واحتمال بارش برف و مه گرفتگی در مناطق کوهستانی، رانندگان ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی با تجهیزات لازم در جاده‌ها تردد کنند.

سرهنگ قدمی گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

جاده ۵۹، معروف به جاده چالوس یکی از مهمترین جاده‌ها برای مردم تهران و کرج است که از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می‌شود.

تا اواخر دوره قاجار، جاده‌ای بین کرج - چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستا‌های این منطقه را تشکیل می‌داده، اما به گونه‌ای نبود که ارتباط دهنده شمال و جنوب کشور باشد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر