کد خبر 311965

برف در راه ۴استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از نفوذ هوای سرد به استان‌های گیلان، اردبیل و مازندران خبر داد و افزود: فردا بارش در ارتفاعات تهران، البرز، مازندران و سمنان به شکل برف خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احد وظیفه ضمن پیش‌بینی شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (پنجشنبه ۱۰ آبان) با تداوم فعالیت سامانه بارشی و با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ آبان)، بارش باران و وزش باد در سواحل غربی دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پس‌فردا (شنبه ۱۲ آبان)، انتظار بارش پراکنده در سواحل دریای خزر داریم، گفت: بیشینه بارش امروز و فردا (پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ آبان) در گیلان و مازندران خواهد بود. همچنین فردا بارش در ارتفاعات تهران، البر ز، مازندران و سمنان به شکل برف رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید کرد: با توجه به نفوذ هوای سرد، دمای هوا طی روز جاری در استان‌های گیلان و مازندران بیش از شش تا هشت درجه و فردا در استان مازندران بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد. این هوای سرد تا اواسط هوای آینده در این مناطق ماندگار خواهد بود.

به گفته وظیفه، از بعدازظهر امروز و طی روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز برای پاره‌ای از مناطق خراسان جنوبی، شرق سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و شرق هرمزگان و فردا برای نوار شرقی و همچنین شرق هرمزگان وزش باد شدید و گرد و غبار و در منطقه زابل طوفان و گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا و پس فردا (جمعه و شنبه ۱۰ و ۱۱ آبان)، کمی ابری تا نیمه ابری، در بعدازظهر همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب ۱۴ و ۷ درجه سانتیگراد و ۱۷ و ۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر