کد خبر 311850

روایت پلیس از نبود اتوبوس کافی در مهران و اختلال در جابجایی زائران

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند، گفت: تیمهای چک و خنثی‌سازی در مرزهای سه‌گانه حضور شبانه‌روزی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ سردار محمد شرفی با بیان اینکه از روز گذشته با ازدحام زائران در مرز مهران مواجه شده و شاهد افزایش موج بازگشت زوار به کشور هستیم، اظهار کرد: شب گذشته اختلال کوچکی را در روند ترددها به  دلیل عدم ظرفیت کافی اتوبوسها برای جابه‌جایی زوار شاهد بودیم که بلافاصله تمهیدات لازم اندیشیده شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: شب گذشته برخی زوار در بازه زمانی کوتاهی در توقفگاه‌ها مستقر شدند و با تزریق اتوبوسهای عمومی روند جابه‌جایی و تردد به حالت عادی بازگشت همچنین روز گذشته بیش از 250 هزار نفر از زائران به کشور بازگشتند و باید بگویم در مجموع تاکنون  بیش از 800 هزار زائر از مرز مهران وارد کشور شدند.

 وی با تاکید بر اینکه تمامی تمهیدات در راستای مدیریت موج بازگشت زوار پیش‌بینی شده، افزود: با تمهیدات پلیس راهور و در راستای تسهیل تردد زوار همزمان با تشدید موج بازگشت، محور مهران به ایلام یک طرفه شده است.  

این مقام ارشد انتظامی در پاسخ به این سوال که نیروهای پلیس تا چه زمانی در مرزهای سه‌گانه (مهران، شلمچه و چذابه) حضور دارند، گفت: تا بازگشت آخرین زائر اربعین حسینی(ع) به کشور، نیروهای پلیس پیشگیری و به ویژه تیمهای چک و خنثی‌سازی در مرزهای سه‌گانه و محورهای مواصلاتی، حضور فعال و شبانه‌روزی دارند و موضوعات با دقت رصد می‌شود.

شرفی با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل امنیتی گزارش نشده است، ادامه داد: ماموران پلیس به صورت 24 ساعته در حال خدمت‌رسانی به زوار  هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا یادآور شد: امسال بیش از 99 درصد زائران با روادید مجاز به مرز‌ها مراجعه کردند، خوشبختانه در موج رفت و بازگشت، شاهد همکاری خوب زوار با پلیس بودیم و این رویکرد مردم قابل قدردانی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر