کد خبر 311588

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت زوار

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از ترافیک سنگین در محورهای مسیر بازگشت زوار خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد حیدری ، با اشاره به ترافیک سنگین در محورهای تردد زوار گفت: در حال حاضر ترافیک این محورها به بیش از 20 تا 25 برابر روزهای عادی سال رسیده است.

وی افزود: پرترددترین محورهای استان در حال حاضر محور بازگشت زوار شامل محور ایلام-حمیل- اسلام آبادغرب و نیز اسلام آبادغرب-کرمانشاه و کرمانشاه-همدان است.

وی از استقرار 125 گشت محسوس و نامحسوس پلیس راه در محورهای استان خبر داد و افزود: سایر عوامل انتظامی و نیروهای امدادی نیز برای مدیریت هرچه بهتر تردد زوار وارد عمل شده اند.

حیدری با بیان اینکه امروز(چهارشنبه) اوج موج بازگشت زوار است، گفت: پیش بینی می‌شود این موج تا 13 آبان ادامه داشته باشد، چرا که بعد از بازگشت زوار، نیروهای خدماتی آن طرف مرز نیز باز خواهند گشت.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به استقرار موکب ها در مسیر بازگشت زوار، از رانندگان خواست حتما در طول مسیر استراحت کافی در محل موکب ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون حادثه خاص ترافیکی در محور تردد زوار در استان نداشته ایم، گفت: عمده تصادفات خسارتی هم به شکل واژگونی بوده که ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده بوده است.

وی افزود: در همین راستا به رانندگان هشدار می‌دهیم به طور جد از رانندگی در حالت خستگی وخواب آلودگی خودداری کرده و اجازه دهند همه زوار به سلامت به شهرهای خود بازگردند.

حیدری بر اجتناب از سرعت و سبقت غیرمجاز در مسیر هم تاکید کرد و افزود: محورهای استان بسیار شلوغ است و بیشتر خودروها با حداکثر سرنشین تردد می‌کنند و هرگونه حرکت مخاطره آمیز می‌تواند فاجعه‌ای را رقم بزند.

وی از برخورد شدید و بدون اغماض پلیس با رانندگان متخلف خبر داد وافزود: با هرگونه حرکات مخاطره آمیز به شدت برخورد و خودروی رانندگان متخلف توقیف می‌شود.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به افزایش تردد اتوبوس در محور تردد زوار گفت: تخلفات این خودروها با دقت بیشتری رصد شده و با کوچکترین تخلف حادثه ساز به شدت برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر