کد خبر 311561

زائران برای برگشت تا روز جمعه فرصت دارند

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تاکید ما بر پذیرایی، اسکان و تغذیه زائرین در طول مسیر است. طبق آخرین رصدی که داشته ایم همه مواکب در داخل کشور آمادگی دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، شهریار حیدری با اشاره به رصد هر سه مرز از طریق مانیتورینگ در ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: از حدود ساعت ۱۵ دیروز، ورود زائرین به ترتیب از مرز مهران، شلمچه و سپس چزابه هر لحظه بیشتر می‌شود.

وی افزود: تمام مواردی که لازم بود تا در اختیار زائرین قرار بگیرد از جمله حمل و نقل عمومی، خوشبختانه در مرز‌ها فراهم است. تاکید ما بر پذیرایی، اسکان و تغذیه زائرین در طول مسیر است. طبق آخرین رصدی که داشته ایم همه مواکب در داخل کشور آمادگی دارند. همچنین مواکب ما در عراق نیز تا روز جمعه به ارائه خدمات‌شان ادامه می‌دهند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در رابطه با بازگشت زائران اظهار داشت: با توجه به حجم رو به افزایش زائرینی که از مهران ورود می‌کنند، نیازی نیست که زائران حتما طی امروز و فردا برگردند تا روز جمعه نیز فرصت دارند. افرادی که در یکی دو روز گذشته رفته اند اولویت را بگذارند به زائرینی که از ۱۰ روز پیش رفته اند و طی روز‌های دیگر برگردند.

حیدری با ذکر اینکه در حوزه بهداشت، درمان، اسکان و تغذیه تاکنون مشکل خاصی نبوده و به شکل روان امورات دارد انجام می‌گیرد، گفت: امیدوارم تا ظرف یکی دو روز باقی مانده در زمان بازگشت زوار این مسائل به همین شکل روان باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر