کد خبر 305355

ابوبکر البغدادی از حمله موشکی ایران جان سالم به در برد

منابع عراقی از نجات ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش از هلاکت در حمله موشکی اخیر ایران علیه مواضع تروریست ها در سوریه خبر دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، یکی از فرماندهان نیروهای حشد شعبی اعلام کرد که ابوبکر البغدادی با خوش اقبالی از هلاک شدن در حمله موشکی ایران به مقر فرماندهان داعشی در شرق فرات در سوریه نجات یافته است.

به گفته جبار المعموری از فرماندهان حشد شعبی، حمله موشکی چند روز پیش ایران علیه مواضع داعش در سوریه، جلسه بسیار مهم "شورای جنگ" داعش را هدف قرار داده است.

از قرار معلوم، ابوبکر البغدادی نیز در راه عزیمت به این جلسه بوده است، ولی تنها به دلیل چند دقیقه دیر رسیدن، از هلاک شدن نجات پیدا کرده است.

المعموری افزود با اینکه البغدادی از این حمله جان سالم به در برد، ولی معاون وی که قرار بود به عنوان سرکرده بعدی داعش انتخاب شود، به هلاکت رسیده است.

در نخستین ساعات دوشنبه گذشته، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله موشکی دقیقی را به خاک سوریه انجام داد. شش موشک بالستیک برد متوسط مسافت 570 کیلومتری را پیموده و اهداف مورد نظر خود، یعنی مراکز تجمع تروریست‌ها و زیرساخت های متعلق به آنها در شرق رود فرات را نابود کردند که در این حمله تعداد زیادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

این حمله در پاسخ به حمله تروریستی هفته گذشته در شهر اهواز بود که در نتیجه آن 24 نفر شهید و 69 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر