کد خبر 303137

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

امکان افزایش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از امکان افزایش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور در سال‌های آتی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، عبدالرسول عمادی (رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش) در خصوص کاهش تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور و لحاظ کردن تاثیر مثبت گفت: همانطور که می‌دانید، تاثیر قطعی معدل در کنکور ۳۰ درصد بوده و حالا به ۲۰ درصد تاثیر قطعی و ۱۰ درصد تاثیر مثبت رسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درخواست و فشار داوطلبان شما را مجاب به گرفتن این تصمیم کرد یا خیر؟ گفت: به هر حال درخواست‌های پی در پی دواطلبان و پشت کنکوری‌ها بی‌تاثیر در این تصمیم نبوده است، گرچه نظر ما بر تاثیر قطعی بود، اما شورای سنجش و پذیرش این انعطاف را نشان داد و ۱۰ درصد تاثیر مثبت را نیز در کنار ۲۰ درصد تاثیر قطعی قرار داد.

عمادی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر کماکان اعتراض داوطلبان کنکور ادامه یابد، آیا این امکان وجود دارد که تاثیر قطعی از ۲۰ درصد هم پایین‌تر بیاید؟ گفت: من فکر نمی‌کنم این امر در دستور شورای سنجش و پذیرش قرار بگیرد، اما این امکان هم وجود دارد که درصد تاثیر سوابق به مرور بیشتر شود.

معاون جدید آموزش متوسطه درباره آمار ۳ درصدی دانش‌آموزانی که تاکنون در مدرسه ثبت‌نام نکرده‌اند، توضیح داد: این افراد قطعا در آینده ثبت نام خواهند کرد و هر روز مرتبا گزارش تعداد ثبت نامی‌ها به ما داده می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند ثبت نام کنند، اما اگر هم مشکلی در این خصوص داشته باشند، مدرسه می‌تواند با در نظر گرفتن مشکل آنها طی روزهای آینده این افراد را ثبت نام کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر