{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 298456

سرپرست دانشگاه آزاد: فراخوان جذب برای هزار نخبه علمی در دو هفته آینده در سامانه های دانشگاه منتشر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدمهدی طهرانچی افزود: سال تحصیلی ۹۸-۹۷ هزار نخبه علمی جوان را برای عضویت در هیئت علمی این دانشگاه جذب خواهیم کرد.

وی گفت: همچنین برای بازگشت 100 نفر از نخبگان که در 100 دانشگاه برتر جهان درحال تحصیل هستند تمهیداتی در نظر گرفته شده است که این افراد نیز از امسال در این دانشگاه آغاز بکار خواهند کرد.

طهرانچی با بیان اینکه رشته های مورد نیاز، احصا ​شده است افزود: امسال برای واحدها، هیات علمی جذب نخواهیم کرد بلکه جذب برای استان ها و دانشگاههای استانی خواهد بود.

وی گفت: برای این افراد دوره آموزشی یک ماهه در نظر گرفته شده است تا با فنون آموزش، پژوهش و اداره کلاس آشنا شوند.

طهرانچی افزود: در استان تهران از گذشته سه واحد استانی داشتیم که ساختمان های مجزا داشتند و این موضوع مشکلاتی را ایجاد می کرد و با توجه به امکاناتی که فراهم شد، مجموعا 18 دانشکده از سطح شهر جمع آوری و در واحدها مستقر شدند و این موضوع موجب می شود که امکانات بیشتری در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

وی گفت: طرح های اشتغال و نوآوری در مجتمع های دانشگاهی در حال افتتاح است و خدمات کامل جانبی نیز برای بهره مندی دانشجویان فراهم شده است.

طهرانچی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور و جوانان موضوع اشتغال است افزود: یکی از برنامه های دانشگاه فعالیت بر محور اشتغال دانش بنیان است و دانشگاه باید سهم خودش را در این باره ایفا کند.

وی گفت: نخستین برنامه ما، غنابخشی به دوره های کارشناسی است و بعنوان مثال مدرسه های مهارت را در کنار دوره های آموزشی طراحی کرده ایم و همچنین در حال ایجاد دادگاه های مجازی برای دانشجویان حقوق ، مدرسه ای برای دانشجویان رشته علوم تربیتی و مزارع نمونه برای دانشجویان رشته کشاورزی هستیم.

طهرانچی افزود: سراهای نوآوری با محور اشتغال نیز ایجاد خواهد شد که 4 سرا در تهران و 34 سرا نیز در مراکز استان ها راه اندازی می شود.

وی گفت: صندوق حمایت از فناوری ها و همچنین صندوق حمایت از صندوق های دانش بنیان و صندوق های ریسک پذیر نیز ایجاد خواهد شد.

طهرانچی افزود: سالانه حدود 70 هزار پایان نامه توسط فارغ التحصیلان دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی نگارش می شود و تلاش داریم از این ظرفیت استفاده کنیم و با ساماندهی آنها بتوانیم به حل مسائل کشور کمک کنیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری