کد خبر 294141

برگزاری مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد

مراسم معارفه محمد مهدی طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، عصر امروز با حضور رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، معاونین و تعدادی از اعضای دفتر هیئت امنا برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در ابتدای این مراسم  ولایتی با تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع)، ضمن تشکر از زحمات یک سال گذشته فرهاد رهبر، برای  محمدمهدی طهرانچی به عنوان منتخب هیئت امنا آرزوی توفیق کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحولات مثبت قرار دارد، تاکید کرد: باید روحیه امید و تحول خواهی را در بین استادان و دانشجویان تقویت کرد و در جهت اجرای سیاست‌هایی که از ابتدا به عنوان محور اصلی فعالیت‌ها اعلام شده است، اعم از ارتقاء کیفی برنامه‌ها و آموزش ها، شفافیت، استفاده از ظرفیت ها، جذب نخبگان، توجه به مناطق محروم، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ... گام برداشت.

ولایتی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان بازوی قدرتمند علمی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، گفت: این دانشگاه قادر است در حل مسائل و مشکلات کشور در کنار سایر ارکان نظام فعالیت کرده و در جهت توسعه و پیشرفت کشور و مواجهه با مشکلات و تنگنا‌ها و ارائه راه حل‌های مناسب و کارآمد، گام‌های اساسی را بردارد.

ولایتی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه‌های کشور قلمداد کرد که با مدیریت کارآمد و انقلابی می‌توانند زمینه ساز تمدن سازی اسلامی شوند.

در این جلسه محمد مهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد

ولایتی و اعضای هیئت امنا گفت: امیدواریم بتوانیم با سرمایه حمایت اعضای هیئت امنای دانشگاه و همراهی کلیه مدیران، کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی را سرعت ببخشیم.

وی همچنین از زحمات فرهاد رهبر طی یک سال گذشته تشکر کرد و گفت: مدیریت اصولگرا خدمت محور است نه شخص محور و سال گذشته همه اعضای هیئت امنا و بنده به رهبر رای دادیم، امسال نیز همه اعضای هیئت امنا و رهبر به این حقیر اعتماد کردند.

وی با تشریح برنامه‌های پیش بینی شده برای مدیریت دانشگاه در دوره جدید با اشاره به تاکیدات، دیدگاه‌ها و نظرات ارزشمند و جدی ریاست هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با تحول بخشی به فعالیت‌های دانشگاه افزود: توجه به ارتقاء سطح کیفی فعالیت‌ها و استفاده از توان و ظرفیت بی نظیر دانشگاه در مسیر پیش رو، با جدیت دنبال خواهد شد.

طهرانچی با تاکید بر توجه به تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک دانشگاه مسئله محور و برنامه محور، افزود: گذار از مفهوم دانشگاه به دانش شهر در خلق تمدن نوین اسلامی با هسته نرم تحول علوم انسانی در مرکز و علوم و فناوری‌های نوین در پیرامون باید در دستور کار قرار بگیرد، ضمن ان که توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه ای‌ترین بخش آموزش عالی در ایجاد اشتغال دانش بنیان نیز یکی از رئوس اصلی برنامه هاست.

وی همچنین با بیان اینکه باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی پیش رفت، گفت: توجه به رسالت‌های اجتماعی دانشگاه از برنامه‌های اساسی در دوره جدید خواهد بود.

در پایان این جلسه، حکم سرپرستی توسط  ولایتی رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی به  طهرانچی اعطاء شد.

طهرانچی که در پرونده کاری خود ریاست دانشگاه شهید بهشتی، معاونت علمی آستان قدس رضوی (ع)، معاونت پژوهش‌های علم و فناوری مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مرکز نشر دانشگاهی و... را دارد، پارسال علاوه بر عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکز این دانشگاه را عهده‌دار شد.

طهرانچی استادتمام دانشگاه شهید بهشتی بوده و از سال ۱۳۸۵ تاکنون به‌عنوان استاد فیزیک در این دانشگاه مشغول به تدریس و تحقیق است.

وی استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۹۱ است و در سابقه خود ۸۷ مقاله با نمایه بین‌المللی، ۱۳۵ ارائه در کنفرانس‌های معتبر علمی بین‌المللی و ملی و ۱۷ طرح ملی پژوهشی را دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر