کد خبر 288539

معاون استاندار:

استان تهران بیش از تعهدات خود شغل ایجاد کرد

معاون سیاسی- اجتماعی استاندار تهران در نشست برنامه ریزی و توسعه استان تعبیر یکی از مدیران حاضر با عنوان بیداد بیکاری را غیرمنصفانه دانست و گفت: بیکاری در جامعه بیداد نمی کند.استان تهران سال گذشته به ایجاد ۱۲۶ هزار شغل متعهد بود که موفق شد ۱۷۰ هزار شغل ایجاد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، شکرالله حسن بیگی روز شنبه در واکنش به اظهارات یکی از مدیران این نشست که مدعی شد بیکاری بخصوص در شهرستان های استان تهران بیداد می کند افزود: مدیران در کاربرد تعابیر دقت کنند و با این اظهارات جامعه را ناامید نکنند.
حسن بیگی گفت: پایتخت جذابیت هایی دارد که باعث جذب افراد از شهرهای دیگر می شود به طوری که هر سال 216 هزار نفر به جمعیت تهران ناشی از مهاجرت اضافه می شود و این بر مشکلات این شهر می افزاید.
وی گفت: اگر با هماهنگی مسئولان عالی کشور از جذابیت های شهر تهران و پایتخت نشینی کاسته شود دیگر شاهد مهاجرت و سرریز مشکلات به سمت تهران نخواهیم بود.
براساس سرشماری سال 1395 جمعیت شهر تهران حدود هشت میلیون و 700 هزار نفر اعلام شده و این درحالی است که جمعیت روز این کلانشهر چند میلیون بیشتر از جمعیت شب آن اعلام می شود.
نشست برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار تهران به موضوع طرح و اجرای سند آمایش استان تهران پرداخت.
محمد حسین مقیمی استاندار تهران در این نشست گفت: امکان اینکه تهران به صورت مدیریت سه ضلعی از سوی دولت، شهرداری و استانداری اداره شود وجود ندارد و مدیریت پایتخت باید واحد، منسجم و پایدار باشد تا مسائل آن حل و فصل شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر