{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 280277

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم؛

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جزئیات عملکرد صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته از افزایش پوشش پرداخت تسهیلات در سال جاری خبر داد و گفت: پوشش تسهیلات‌دهی به دانشجویان با افزایش سقف منابع بیشتر می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ذوالفقار یزدان‌مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه برای افزایش سطح پوشش تسهیلات‌دهی به دانشجویان از دوره‌های کاردانی تا دکترا منابع پیش‌بینی شده را افزایش داده‌ایم، اظهار داشت: به عنوان مثال شهریه دانشجویان غیرانتفاعی در دوره‌های کاردانی و کارشناسی 300 هزار تومان بود که با افزایش 66.6 درصدی به 500 هزار تومان رسید. 

وی افزود: برای دانشجویان همچنین تسهیلات ازدواج در نظر گرفته شده که با ارائه کپی عقدنامه تا 2 میلیون تومان پرداخت می‌شود که اگر زوج دانشجو باشند 4 میلیون تومان خواهد شد؛ بازپرداخت این تسهیلات برای دانشجویان دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی و پس از پایان دوره خدمت سربازی خواهد بود و اگر دوران خدمت را گذرانده باشند 9 ماه بعد از فارغ‌التحصیلی تقسیط می‌شود. 

یزدان‌مهر گفت: وام دوره دکترا در سال 96، 166 میلیارد تومان پرداخت شد که امسال نیز با روندی افزایشی پیش‌بینی شده است. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت 44 میلیارد و 700 میلیون تومان وام ضروری در سال 96 خبر داد و گفت: این میزان با افزایش 47 درصدی به 65 میلیارد و 200 میلیون تومان خواهد رسید. 

وی در خصوص وام ازدواج دانشجویی و میزان افزایش اعتبارات آن گفت: عملکرد سال 96 پرداخت 11 میلیارد و 700 میلیون تومان بود که این میزان برای سال جاری 19 میلیارد و 300 میلیون تومان پیش‌بینی شده است علاوه بر این تسهیلات مربوط به تغذیه‌ای دانشجویان از 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به 10 میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

یزدان‌مهر گفت: تسهیلات دوران عتبات دانشجویی از مبلغ 3 میلیارد تومان در سال 96 به 60 میلیارد تومان در سال 97 پیش‌بینی شده است که افزایشی نزدیک به 2000 درصدی را نشان می‌دهد. 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص میزان پرداختی بابت ودیعه مسکن دانشجویان متأهل نیز گفت: این میزان در سال 96 در تهران 15 میلیون تومان، کلانشهرها 12 میلیون تومان و سایر استان‌ها 9 میلیون تومان پرداخت می‌شود که سال گذشته عملکرد 46 میلیارد و 100 میلیون تومانی را نشان می‌دهد و امسال با افزایش منابع آن پیش‌بینی پرداخت 59 میلیارد و 300 میلیون تومانی داریم.

وی همچنین از برگزاری جلسه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دستور کار تصویب افزایش منابع خبر داد و گفت: تسهیلات ویژه دوره دکتری از 166 میلیارد تومان امسال 220 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که این امر نیز افزایش 20.5 درصدی دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری