کد خبر 271491

پنجمین فیلم پرفروش تاریخ

خیز اثر جدید دیزنی برای ۲ میلیارد دلاری شدن

فیلم «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» سه هفته پس از آغاز اکران به پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ تبدیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» در سومین هفته اکران همچنان پرفروش‌ترین فیلم روی پرده سینماهای جهان است. این فیلم هفته گذشته به لطف اکران خیره‌کننده در کشور چین، از مرز فروش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان عبور کرد و می‌رود که در گام بعدی به ۳ فیلم ۲ میلیارد دلاری تاریخ ملحق شود.

تا اینجای کار فقط فیلم‌های «آواتار»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» در گیشه فروشی بیشتر از ۲ میلیارد دلار را تجربه کرده‌اند.

«انتقام‌جویان» از سه هفته اکران در آمریکا ۵۴۶ میلیون دلار و در باقی کشورها یک میلیارد و ۵۹ میلیون دلار به دست آورده است که مجموع آن فراتر از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است. این اثر موفق ابرقهرمانی در حال حاضر عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینِما را در اختیار دارد.

این اثر که محصول مشترک دیزنی و استودیوی مارول است هفته گذشته در سه روز پایانی هفته در آمریکای شمالی به فروش ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد اما بخش عمده فروش آن در کشورهای دیگر به ویژه چین رقم خورد. «انتقام‌جویان» در چین افتتاحیه‌ای درخشان داشت و در سه روز نخست اکران نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار از گیشه دومین بازار بزرگ سینمای جهان نصیب برد.

در حضور فروش خیره‌کننده «انتقام‌جویان» فروش دیگر فیلم‌ها چندان به چشم نمی‌آید اما در هر صورت هفته پیش فیلم کمدی «پایه مهمانی» با بازی ملیسا مک‌کارتی با فروش ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در رده دوم پرفروش‌های سینمای آمریکای شمالی قرار گرفت. این میزان فروش در افتتاحیه برای فیلمی با بازی ملیسا مک‌کارتی در سال‌های اخیر کم‌سابقه است و معمولاً کمدی‌های با بازی این هنرپیشه فروش بالاتری دارند. سال پیش در همین زمان کمدی «روز مادر» با بازی ایمی شومر و گلدی هاون در افتتاحیه نزدیک به ۲۰ میلیون دلار فروش داشت.

مدیر اکران داخلی کمپانی برادران وارنر هم از فروش فیلم چندان راضی به نظر نمی‌رسد. او در این باره گفت: «بدون شک این فروش نشان شکستی تجاری نیست اما ما امیدوار بودیم که رکورد بهتری ثبت کنیم. در دو سال گذشته فیلم‌های کمدی در گیشه با چالش روبه‌رو شده‌اند در صورتی که تماشاگران مشتاق تماشای کمدی هستند.»

«پایه مهمانی» حاصل سومین همکاری ملیسا مک‌کارتی و همسرش بن فالکون است. این دو پیش از این فیلم‌های «تامی»‌و «رییس» را به سینِما معرفی کرده‌ بودند.

فالکون فیلم «پایه مهمانی»‌ را با فیلمنامه‌ای نوشته خودش و ملیسا مک‌کارتی کارگردانی کرده است. در این فیلم زنی که تازه طلاق گرفته به کالجی بازمی‌گردد که دخترش محصل آن است. مالی گوردن، گیلیان جیکوبز و مایا رودولف دیگر بازیگران این اثر کمدی هستند.

در این میان تریلر «Breaking In» با فروش ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری رتبه سوم جدول پرفروش‌ها را از آن خود کرد. این فیلم با بازی گابریلا یونیون داستان زنی را روایت می‌کنند که برای نجات جان فرزندانش که در خانه‌ای گرفتار شده‌اند، خود را به آب آتش می‌زند. این فیلم به کارگردانی جیمز مک‌تیگو با فیلمنامه‌ای از رایان اینگل ساخته شده است.

چهارمین فیلم پرفروش هفته پیش «به آب افتاده» بود که در دومین هفته اکران به فروش ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد که نسبت به هفته نخست اکران ۳۱ درصد افت نشان می‌دهد. این فیلم در مکزیک فروش چشمگیری داشت و در افتتاحیه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به دست آورد که یکی از بهترین فروش‌های تاریخ سینمای مکزیک است.

در این میان فیلم ترسناک «مکانی خاموش» از کمپانی پارامونت با فروش ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری در مکان پنجم پرفروش‌ها قرار گرفت. این فیلم نیز در گیشه بین‌المللی عمل‌کرد خوبی داشت و هفته گذشته را با عبور از فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در این بازار به پایان رساند. این در حالی است که این فیلم کم هزینه هنوز در بازارهای بزرگی از جمله چین، فرانسه و ژاپن اکران نشده است.

Untitled

بیشتر بخوانید
ارسال نظر