کد خبر 270523

هوای تهران پاک است

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به پاک بودن هوای تهران از وزش باد شدید و بارش باران در پایتخت خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حسین شهبازی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر امروز (۲۰ اردیبهشت) است، اظهار کرد: در این روز در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال غربی و بارش پراکنده و خفیف باران انتظار می‌رود.

به گفته وی بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز  وضعیت کیفی هوای مطلوب در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: با حاکمیت شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا (۲۱ اردیبهشت) برای برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی ۸ تا ۱۲ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی- جنوب غربی پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی با اشاره به اینکه انتظار می رود تا روز آینده وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داشته باشد، گفت: با این حال بر غلظت ذرات معلق در اثر وزش باد شدید به طور موقت افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه دما تا روز پایانی هفته افزایش جزیی خواهد یافت، تصریح کرد: با تداوم این شرایط جوی در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت)، وزش باد شدید و بارش باران در برخی ساعات دور از انتظار نیست.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۱۱ صبح امروز با شاخص میانگین ۴۸ در شرایط پاک قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۴۶ در شرایط پاک است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر