{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 267299

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور از بارش باران در اکثر مناطق طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احد وظیفه اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز جمعه ( هفتم اردیبهشت) بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در جنوب غرب، غرب و شمال غرب و از بعد ازظهر در مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش بیشتر در مناطق جنوب غرب، غرب و زاگرس مرکزی است، تصریح کرد: علاوه بر این، مناطقی از جنوب غرب کشور تحت تاثیر گرد و خاک ناشی از شمال شرق عربستان قرار خواهند گرفت و در ساعاتی گرد و غبار سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه خلیج‌فارس در مناطق مرکزی و شرقی در این روز مواج است، گفت: بارش‌ها طی فردا شنبه (۸ اردیبهشت) در نیمه غربی کشور ادامه می‌یابد و در مناطق مرکزی و زاگرس مرکزی شدت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

وظیفه ادامه داد: بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد به مناطقی از جنوب نیز گسترش می‌یابد. همچنین بارش طی روز یکشنبه در بیشتر استان‌ها به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش در کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز به صورت پراکنده است، اظهار کرد: در سایر استان‌ها در برخی ساعات وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا ابری در بعضی ساعات رگبار باران، وزش باد و در بعدازظهر رعدوبرق با حداقل و حداکثر دمای ۱۷ و ۲۶ درجه سانتیگراد و روز شنبه ابری،‌ گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.

اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به سیلاب رودخانه‌ها

سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی در کشور و احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق هشدار داد و اعلام کرد:" پیرو اخطاریه شماره ۱۹ مورخ پنجشنبه (۶ اردیبهشت) با توجه به شدت بارش طی امروز (جمعه) و فردا (شنبه) در مرکز و نیمه غربی کشور، وضعیت هوا به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

روز جمعه (۷ اردیبهشت): رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شرق و نیمه شمالی خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان و غرب مرکزی

روز شنبه (۸ اردیبهشت): رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی و شرقی خوزستان، نیمه غربی کردستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان، نیمه شمالی بوشهر، غرب مرکزی، شرق و نیمه جنوبی اصفهان، غرب فارس، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، جنوب و غرب آذربایجان غربی، جنوب و مرکز اردبیل

به سبب شدت بارش در برخی مناطق استان‌های مذکور وقوع سیلاب و آب گرفتگی مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود تا تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود."

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری