کد خبر 265601

باران و برف نیمه شمالی را در برمی‌گیرد

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبرداد و گفت: این سامانه بارشی نیمه شمالی و بخش‌هایی از جنوب را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ انتظار کاهش دمای ۸ درجه‌ای در سواحل شمالی و بارش برف در نقاط سردسیر کوهستانی شمال کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز شمال غرب کشور را در برمی‌گیرد.

وی افزود: این سامانه بارشی که غالباً در نیمه شمالی کشور فعال خواهد بود در اواخر وقت امروز رفته رفته شمال کشور، البرز مرکزی و غرب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روز شنبه و یکشنبه این سامانه بارشی تقویت می‌شود و ضمن تداوم بارش‌ها در غرب و شمال، شاهد آغاز بارش‌ها البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شرق و شمال شرق کشور خواهیم بود؛ ضمن اینکه بارش‌های بخش‌هایی از استان‌های جنوب شرق و جنوب را نیز به طور پراکنده تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گفته نقشینه ، پیامد این سامانه بارشی که همراه با وزش باد شدید موقتی است، کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و بخش‌های شمالی کشور خواهد بود.

وی افزود: طی سه روز آتی احتمال بارش برف در نقاط کوهستانی و سردسیر شمال غرب و شمال کشور نیز وجود دارد بنابراین رانندگان باید به اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌ های سازمان هواشناسی در خصوص لغزندگی جاده‌ها توجه کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور همچنین از وزش باد شدید و ورود گردوخاک از کشور عراق به جنوب غرب کشور خبر داد و گفت: طی 48 ساعت آتی وزش باد و گردوخاک بخش‌هایی از خوزستان، ایلام و کرمانشاه را در برمی‌گیرد و موجب کاهش دید خواهد شد.

نقشینه با بیان اینکه این سامانه تا روز سه‌شنبه نیز در کشور باقی می‌ماند، اظهار کرد: عصر روز سه‌شنبه این سامانه بارشی فعال از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

وی، شهرکرد با یک درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با 35 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 24 درجه بالای صفر رسید که طی 24 ساعت آتی شاهد رشد ابر و بارش باران در پایتخت خواهیم بود.

ارسال نظر