{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 261798

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی امروز وارد کشور شده است، گفت: طی دو روز آتی بخشهایی از شمال غرب، غرب، جنوب، مرکز و شمال شرق کشور با باران و وزش باد مواجه می‌شود؛ دمای شمال کشور نیز ۸ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی جدیدی امروز وارد کشور شده که ابتدا بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل خزر، جنوب غرب، دامنه‌های البرز غربی و زاگرس مرکزی را در برگرفته است.

وی افزود: این سامانه بارشی رفته رفته غرب، البرز مرکزی، شرقی، سواحل شرقی خزر و شمال شرق را در برمی‌گیرد که پیامد آن بارش باران و وزش باد شدید موقتی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در اواخر وقت امروز دامنه‌های جنوبی البرز و شمال  شرق کشور با وزش باد شدید و احتمال گردوخاک مواجه می‌شود.

به گفته وظیفه، در اواخر وقت امروز جریانات شمالی وارد کشور می‌شود که پیامد آن کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما در سواحل خزر خواهد بود.

وی افزود: طی روز پنجشنبه نیز دامنه‌های جنوبی زاگرس، جنوب کشور، مرکز، جنوب غرب کشور، البرز مرکزی و سواحل مرکزی و شرقی خزر با بارش باران و رگبار مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: طی روز پنجشنبه نیز وزش باد شدید و گردوخاک در شمال شرق و شرق اتفاق می‌افتد که باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وظیفه تصریح کرد: شدت بارش‌های در روز پنجشنبه برای زاگرس مرکزی و  سواحل خزر است که در این روز هم کاهش 6 تا 8 درجه‌ای دما در شمال شرق ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: طی روز جمعه نیز این سامانه بارشی در کشور تقویت می‌شود و شدت بارش‌ها در غرب، مرکز، دامنه‌های البرز و غرب خواهد بود؛ بارش‌ها در این روز برای خوزستان، ایلام، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، زنجانف قزوین، البرز و تهران اتفاق می‌افتد.

وظیفه، شهرکرد با 3 درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با 34 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 25 درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آتی بارش پراکنده باران در پایتخت ایجاد می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری