کد خبر 255916

فراخوان ظرفیت‌های جدید حج‌۹۷ +جدول

مدیرکل حج و زیارت استان تهران گفت:‌ به دلیل عدم مراجعه به موقع دارندگان اسناد مذکور و وجود ظرفیت خالی در بعضی از کاروان‌ها، سازمان حج و زیارت مجبور به اعلام اولویت‌ پلکانی خواهد بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، مهران فرشید مدیرکل حج و زیارت استان تهران در مورد ظرفیت حج امسال گفت: امسال ظرفیت حدود 10 هزار نفر برای اعزام به حج تمتع از استان تهران در نظر گرفته شده این در حالی است که تاکنون 4100 نفر ثبت‌نام خود را در سامانه و در دفاتر زیارتی قطعی و یا در حال انجام پرداخت وجه به منظور قطعی کردن ثبت نامشان هستند.

 وی افزود: تکمیل مدارک و پرداخت وجه که در 2 مرحله انجام می‌شود و با پرداخت مرحله اول، ثبت‌نام زائران قطعی محسوب می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان تهران تصریح کرد: قبلاً زائرانی که در سامانه reserve.haj.ir مرحله رزرو را انجام و در نهایت با انتخاب کاروان و پرداخت وجه به صورت سیستمی ثبت نام خود را قطعی کرده بودند این کار را انجام داده‌اند که البته این اقدام شامل کسانی بوده که دارنده قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 1385 بوده اما به دلیل عدم مراجعه به موقع دارندگان اسناد مذکور و وجود ظرفیت خالی در بعضی از کاروان‌ها، سازمان حج و زیارت مجبور به اعلام اولویت‌ پلکانی خواهد بود.

وی گفت: بر همین اساس آن دسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا 30 دی 85 و در زمان مشخص شده نسبت به تکمیل اطلاعات خود و دریافت کد رهگیری اقدام کرده‌اند از 8 اسفند ثبت‌نام خود را در سامانه نهایی و با مراجعه به دفاتر زیارتی کاروان خود را قطعی کرده‌اند.

فرشید در توضیح بیشتر تصریح کرد: واجدین شرایط پس از انتخاب کاروان می‌بایستی حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به همراه اصل قبض ودیعه‌گذاری، شناسنامه و کارت ملی به مدیر کاروان مربوطه مراجعه و تأییدیه ثبت‌نام خود را دریافت کنند. در صورت عدم مراجعه به موقع به کاروان ثبت‌نام اولیه به صورت سیستمی ابطال و ظرفیت خالی کاروان‌ها طبق برنامه زمان‌بندی در اختیار دارندگان سایر اولویت‌ها قرار می‌گیرد.

مدیرکل حج و زیارت استان تهران اعلام کرد در صورت وجود ظرفیت خالی اعلام اولویت‌ها به صورت پلکانی و وفق جدول ذیل انجام خواهد شد.

فراخوان حج

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی عملیات ثبت نام و دریافت وجه امسال به صورت سیستمی قابل انجام می‌باشد، تمامی افرادی که اولویت آنان اعلام می‌شود در اسرع وقت نسبت به ثبت نام در کاروان‌های دارای ظرفیت خالی اقدام کنند زیرا در صورت تکمیل ظرفیت کاروان‌ها امکان افزایش ظرفیت مقدور نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر