کد خبر 255393

مرکز نگهداری معلولان بندرعباس باحضور ربیعی افتتاح شد

مرکز نگهداری معلولان ذهنی و جسمی حرکتی حبیب بن مظاهر در بندرعباس روز پنجشنبه با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سرپرست اداره کل بهزیستی استان هرمزگان در آیین بهره برداری از این مرکز گفت: در این مرکز 150 معلول ذهنی حرکتی به صورت شبانه روزی نگهداری می شوند و 60 نفرکارمند و خدمت کار نیز در آن مشغول به فعالیت هستند.

غلامحسین رنجبر افزود: به ازای هر نفر معلول ماهانه 5 میلیون و 100 هزار ریال یارانه از سازمان بهزیستی دریافت می کنند اما با توجه به اینکه 80 درصد از افرادی که نگهداری می شوند، از خانواده های نیازمند بوده این اعتبارات جوابگو نیست و نیاز به مشارکت بیش از پیش تشکل های مردم نهاد و خیران دارد.

وی بیان داشت: این مرکز دارای 800 متر مربع زیر بنا در 2 طبقه و با هزینه 2 میلیارد و 800 میلیون ریال توسط خیر محمد رضا صفا ساخته و تجهیز شده است و تمامی خدمات مراقبتی و توانبخشی در این مرکز به معلولان ذهنی ارائه می شود.

رئیس هیات امنای مرکز حبیب بن مظاهر بندرعباس نیز با اشاره به اینکه در این مرکز 150 معلول ذهنی حرکتی شامل زن و مرد در سنین نوزادی تا بزرگسالی نگهداری می شوند، گفت: مشکل اصلی در این مرکز تامین پوشاک و داروی افراد معلول ذهنی است که در ماه به 100 کارتن پوشاک نیاز است.

بهروز جودی نیا افزود: در ماه 130 میلیون ریال بابت داروهای اعصاب و روان و همچنین درمان افراد معلول هزینه می شود که رقم بالایی است و امیدواریم با رایزنی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با داروخانه های سطح شهر و حمایت این دانشگاه بتوانیم مشکل دارو را حل کنیم.

وی بیان داشت: همچنین این مرکز با مشکل اساسی در پرداخت بیمه پرسنل به تامین اجتماعی، پرداخت سنوات بازنشستگان و پرداخت عیدی و حقوق کارکنان مواجه است که از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار چاره اندیشی در این زمینه هستیم.

رئیس هیات امنای مرکز حبیب بن مظاهر بندرعباس اظهار کرد: 10 میلیارد ریال بابت بیمه پرسنل و جرائم آن به تامین اجتماعی بدهی داریم که توانایی پرداخت آن را نداریم.

جودی نیا افزود: همچنین تاکنون 23 نفر در این مرکز بازنشسته شده اند که برای هر بازنشسته حدود 300 میلیون ریال هزینه در بر می گیرد که توان ما خارج است.

مرکز سابق حبیب بن مظاهر بندرعباس نیز در ابتدا از سال 69 فعالیت خود را به صورت دولتی آغاز کرد و در سال 72 به صورت هیات امنایی اداره می شد و از سه سال قبل نیز مراحل ساخت مرکز جدید توسط خیر محمد رضا صفا آغاز و امسال مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، کاروان تدبیر و امید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه نهم اسفند ماه وارد هرمزگان شد.

در این سفر 2 روزه 15 طرح مهم با هزینه بیش از 40 هزار میلیارد ریال از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندرشهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح وعملیات اجرایی 15 طرح دیگر نیز با اعتبار بیش از 20 هزار میلیارد ریال آغاز شد.

این دومین سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به استان هرمزگان در سال جاری است و رئیس جمهوری، نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال به بندرعباس سفر کرد که طی آن مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس و چند طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر