{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 253145

عراقچی خبر داد:

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: روز چهارشنبه گفت‌وگوهای سیاسی ایران و لندن در انگلیس برگزار می شود.

سید عباس عراقچی عصر روز یکشنبه در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ در مورد سفرش به لندن طی روزهای آتی گفت: برای شرکت در گفت وگوهای سیاسی تهران و لندن به انگلیس سفر می کنم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا ، وی با بیان این که این گفت‌وگو در روز چهارشنبه برگزار می شود، تصریح کرد: دور قبلی این گفت‌وگو در تهران برگزار شد و دور جدید آن در لندن برگزار می شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: در این گفت و گوها در مورد مسایل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو می‌شود.

عراقچی همچنین با بیان این که در دو روز گذشته در حاشیه اجلاس مونیخ امنیتی گفت‌وگوها و رایزنی هایی با برخی از مقامات کشورهای شرکت کننده در این اجلاس داشته است، گفت: یکی از مباحث گفت‌وگو در این دیدارها موضوع برجام بوده است.

این دیپلمات ارشد کشورمان در ادامه به ملاقات خود با معاونین وزیران خارجه انگلیس، فرانسه، ایتالیا و آلمان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با موضوع بحران یمن اشاره کرد و افزود: متاسفانه همچنان شاهد ادامه فجایع انسانی در یمن و حملات عربستان و امارات به مردم این منطقه هستیم. این حملات و فجایع در حال تشدید است و ضروری است که از سوی جامعه جهانی تلاش مشترکی برای توقف این روند صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در این دیدار مشترک گفت وگوهای خوبی در مورد یمن صورت گرفت.

عراقچی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد موضوع سوریه نیز گفت: یکی از موضوعاتی که در جریان دیدارهای امروز آقای ظریف با دیگر مقامات شرکت کننده در اجلاس مورد توجه قرار گرفت بحث سوریه و لزوم حل این بحران بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری