کد خبر 246048

برف و باران ۱۸استان کشور را فرا می‌گیرد

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در ۱۸ استان کشور از جمله یزد و کرمان طی امروز و روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز با ورود سامانه بارشی فعال به کشور ابتدا برای مناطق غرب، شمال غرب، مناطق جنوبی غرب و زاگرس مرکزی بارش برف و باران آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: بارش‌ها در بعدازظهر امروز برای جنوب استان‌های آذربایجان غربی و شرقی،‌کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان و شمال چهارمحال و بختیاری از شدت بیشتری برخوار است.

وی با اشاره به کاهش ناپایداری‌ها در شمال غرب کشور از فردا، تصریح کرد: برف و باران در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر و مناطقی از شرق و جنوب کشور را فرا می‌گیرد.

وی تاکید کرد: فردا بیشترین بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان و مناطقی از استان‌های لرستان، همدان، مرکزی و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، تهران، البرز خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: روز یکشنبه (یک بهمن 96) سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و برف و باران در استان‌های  یزد، کرمان، خراسان‌های رضوی، جنوبی و شمالی روی می‌دهد و روز دوشنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر