کد خبر 245040

علت عضویت ائمه جمعه و استانداران در هیئت امناهای دانشگاه آزاد

سرپرست اداره کل امور رسانه‌های دانشگاه آزاد گفت: ائمه جمعه و استانداران طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو حقوقی هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد هستند.

صالح اسکندری سرپرست اداره کل امور رسانه‌های دانشگاه آزاد با اشاره به فضا سازی‌های اخیر رسانه‌ای بر علیه دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس هیئت امنای این دانشگاه درباره انتصاب ائمه جمعه استان‌ها در هیئت امناهای استانی گفت: بر اساس مصوبه 721 دوم آبان‌ماه سال 91 شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره هیئت‌های امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی ائمه جمعه استان‌ها و استانداران عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، اسکندری افزود: از سال 1391 ائمه جمعه استان‌ها و استانداران هم در دوره ریاست دانشجو و هم در دوره  میرزاده عضو هیئت امناهای استانی بوده‌اند و در جلسات هیئت امناهای استانی شرکت فعال داشته‌اند.

وی با بیان اینکه نظر به پایان یافتن مدت و دوره حکم 4 ساله این اعضای حقوقی، رئیس دانشگاه در حکمی مجددا ائمه جمعه و استانداران را به عنوان عضو حقوقی در این هیئت‌های امنای استانی منصوب کردند.

سرپرست اداره کل امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از گذشته تاکنون حضور فعال امامان جمعه و استانداران برکات زیادی برای دانشگاه آزاد اسلامی داشته و توانسته در حل مشکلات واحدها در استان‌ها بسیار موثر باشد.

وی تاکید کرد: طبیعتا حضور مقامات ارشد استان و امضای آنهای پای مصوبات هیئت امناهای استانی دانشگاه آزاد در حل مشکلات دانشگاه در حوزه اراضی دانشگاه و یا تردد دانشجویان در سطح شهرها و یا مسائل مبتلابه دیگر می‌تواند موجب هم‌افزایی و همگرایی بیشتر دستگاه‌ها در سطح شهرها و استان‌ها شود.

صالح اسکندری با ابراز تاسف از عملکرد غیر حرفه‌ای برخی سایت‌ها و کانال‌ها و افراد مسئله‌دار که به منظور تخریب حرکت آغاز شده در دانشگاه آزاد اسلامی و به خصوص تلاش‌های صادقانه ولایتی، از یک حکم اداری برداشت سیاسی می‌کنند، گفت: این رفتارها حکایت از مسیر صحیح تحول در دانشگاه آزاد اسلامی است و حرکت این قطار با سنگ پرانی عده‌ای متوقف نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر