کد خبر 244029

هاشمی رفسنجانی: شرمنده مردم مهربان هستیم

محسن هاشمی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با صبوری برای این که ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم تلاش های فراوان کردو امیدوارم همان طور که آن مرحوم فکر می کرد جهل و فقر از ایران اسلامی رخت بربندد و شاهد رفاه حال مردم باشیم و بتوانیم راه هاشمی را ادامه دهیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز پنج شنبه در مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد، در سخنانی افزود: یک سال از فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی گذشت و ما واقعا شرمنده مردم مهربان شدیم که به همراه علما، فضلا، مراجع، اساتید و فرهیختگان و مردم ما را همدردی کردند.

وی با بیان این که از همه مردم تشکر می کنم،تصریح کرد: نه به عنوان فرزند ایشان بلکه به عنوان کسی که 50 سال شاهد تلاش ها و مجاهد این اسوه صبر بودم لازم است از مردم تشکر کنم.

وی تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با صبوری برای این که ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم تلاش های فراوان کرد.

فرزند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: ایشان همیشه فکر می کردند که ایران ظرفیت بالایی برای رفاه مردم دارد و باید تلاش کنیم با دوری از افراط و تفریط فضایی ایجاد کنیم که مشکلات مردم از میان برداشته شود و در دنیا سربلند باشیم تا هم مشکلات داخلی و هم جهان اسلام حل شود.

هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین اظهار داشت: با قدرت گیری می توان مشکل مردم فلسطین را نیز حل کرد و امیدوارم همان طور که آیت الله هاشمی فکر می کردند جهل و فقر از ایران اسلامی برود و شاهد رفاه حال مردم باشیم و بتوانیم راه هاشمی را ادامه دهیم.

 مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح پنج شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مقامات کشوری و لشگری در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر