{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 243285

یک آسیب شناس اجتماعی گفت: هیچ مواد مخدری نمی تواند جایگزین گل در مصرف کنندگان شود چرا که اثرات مخرب این ماده ۵الی ۱۰برابر مخدرهای دیگر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، مجید ابهری گفت: مافیای مواد مخدر هر روز با نام‌های جدید وارد کشور و بازار می‌شوند. جنگ نرم در سایه اتاق فکر مافیای مواد مخدر در ایران که یکی از جوان‌ترین کشور‌های جهان محسوب می‌شود، به راه افتاده است و جوانان جامعه ما را به طعمه مناسبی برای زالو‌های تولید و عرضه مواد مخدر تبدیل کرده است.

وی افزود: ظهور فعالان حوزه مواد مخدر با نام و شکل جدید در جامعه، روزانه افراد زیادی را فریب می‌دهد که با توجه به هوشیاری و تلاش گسترده نهاد‌های امنیتی، انتظامی و مبارزه شبانه روزی پلیس، مواد مخدر در تهران و سراسر کشور کنترل و تحت نظارت قرار می‌گیرد. تهران به عنوان خاکریزی برای ورود مواد مخدر به کشور محسوب می‌شود، مردم باید با هوشیاری بالا مراقب فریب دشمنان باشند.

این آسیب شناس اجتماعی خاطر نشان کرد: ۸۰ درصد محتوای دارو‌های لاغری که در شبکه ماهواره‌ای به طور مداوم تبلیغ می‌شود، آمفتامین است که در مدت زمان کوتاهی منجر به لاغری در مصرف کنندگان شده و متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: با توجه به عرضه گل در جامعه، این ماده مقام اول مواد مخدر غیر مرفینی را به خود اختصاص داده است و شیشه و اقلام دیگر در رتبه‌های پایین تری قرار می‌گیرند.

ابهری اذعان داشت: در حال حاضر  هیچ جایگزینی برای گل در خانواده مواد مخدر  وجود ندارد و ۵ الی ۱۰ برابر دیگر مواد مخرب‌تر، و زیان آن از شیشه و اقسام دیگر مواد بیشتر است.

این آسیب شناس اجتماعی گفت: به منظور فریب مردم به خصوص جوانان، روزانه ماده‌هایی با ظاهر و نام جدید وارد بازار می‌شود در حالی که ۹۰ درصد اینگونه مواد مخدر دارای ریشه‌های مشترک هستند. به طور مثال شامپوی تریاک که با هوشیاری مامورین نیروی انتظامی در مرز ورود به کشور متوقف و جمع آوری شد، ممکن است با نام و ظاهری دیگر وارد کشور شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری