{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 240390

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه زلزله خطرناک ترین بحران و حادثه پیش روی ایران است، گفت: اسکان موقت مردم تهران، به سه برابر تهران زمین نیاز دارد.

اسماعیل نجار دقایقی قبل در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید که در یزد در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه هنر در عرصه‌های مختلف بر روی جامعه تاثیر بسیار زیادی ایفا می‌کند، اظهار داشت: ایران یک کشور حادثه خیز است و متاسفانه دهمین رتبه جهان از لحاظ حادثه خیزی را ما داریم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: از چهل و پنج یا شش حادثه‌ای که در جهان امکان دارد به وقوع بپیوندد، 43 مورد در ایران می‌تواند واقع شود به علاوه اینکه بحث ریزگردها هم مشکلات بسیاری برای ما به وجود آورده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: کمبود آب و خشکسالی هم یکی دیگر از بحران‌هایی است که ما با آن روبرو هستیم و بسیاری از استان‌های کشور با آن درگیر هستند.

نجار به زلزله بم و کشته شدن هزاران نفر از هموطنانمان در این زلزله اشاره کرد و ادامه داد: زلزله خطرناک‌ترین و مهمترین حادثه‌ای  است که ایران با آن روبرو است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: الان هم در جای جای ایران زلزله به وقوع می‌پیوندد و شهروندان نقاط مختلف ایران با دلهره زلزله روبرو هستند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به کشته شدن 34 هزار نفر از مردم بم در زلزله اشاره کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه خوشبختانه مردم با وقوع پیش لرزه 5 ریشتری هوشیار شدند و از منازل خود خارج شدند وگرنه تعداد کشته‌ها بسیار بیشتر بود.

وی با اشاره به اینکه جلوی این پدیده را نمی‌توانیم بگیریم، گفت: شاید نتوان جلوی زلزله را گرفت ولی می‌توانیم خودمان را ایمن کنیم و جلوی تلفات و خسارت‌های زلزله‌های بعدی را بگیریم.

نجار خاطرنشان کرد: در زمان‌های دور وقتی زلزله‌ای در ژاپن به وقوع می پیوست ده‌ها هزار نفر کشته می‌شدند ولی الان در زلزله‌های هشت ریشتری هم یک نفر مصدوم نمی‌شود.

وی بخش مهمی از مدیریت بحران را برعهده مردم دانست و گفت: یکی از مسائلی که در جامعه وجود دارد این است که در هنگام خرید یک خانه، مردم به یک دهم اهمیتی که برای ظاهر خانه قائل می‌شوند، برای امنیت و کیفیت ساخت خانه اهمیت نمی‌دهند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به زلزله تهران اشاره کرد و گفت: پس از وقوع زلزله مردم خودروهای خود را برداشتند و به خیابان‌ها رفتند و همین موضوع سبب شد که خیابان‌ها قفل شوند.

نجار ادامه داد: در صورتی که خواسته باشیم 10 میلیون نفر را در تهران اسکان موقت بدهیم به این معنی است که باید در زمینی با وسعت سه برابر تهران چادر بزنیم چرا که زندگی در تهران در ارتفاع است و برای پهن شدن این میزان زمین بسیار زیادی نیاز است.

معاون وزیر کشور به حجم انبوه کمک‌های مردمی برای زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم برخی افراد با خودروی شخصی اقدام به تردد در مسیر کرمانشاه می‌کردند و با این کار اقدام به قفل کردن مسیر خودروهای امدادی می‌کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری