کد خبر 237604

توضیحات حدادعادل درباره بودجه فرهنگستان زبان فارسی

حداد عادل گفت: در فرهنگستان ۵.۳ میلیارد برای واژه گزینی اختصاص داده‌اند و واژه‌های مصوب ۲۷۶ واژه ذکر شده، در حالی که تعداد واژه ‌های بررسی‌شده چندین هزار واژه است که ۳۰۰۰ واژه به تصویب نهایی می‌رسد و این آمار غلطی است که برای هر واژه ۱۲ میلیون تومان ذکر می‌شود.

غلامعلی حداد عادل، نماینده سابق مجلس و رئیس فرهنگستان زبان فارسی در واکنش به انتقادها از بودجه موسساتی که تحت مدیریت وی هستند گفت: مؤسساتی که بنده در آنها هستم جایگاه‌های قانونی دارد و بودجه‌های آنها هم بعد از بررسی‌های کارشناسی توسط دولت و سازمان برنامه و بودجه تقدیم مجلس شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی افزود: مثلاً مبلغی که برای گسترش زبان فارسی در جهان اختصاص یافته در سال‌های گذشته نیز در بودجه دولت وجود داشته است اما حالا تحت عنوان بنیاد سعدی هزینه می‌شود.

حداد عادل ادامه داد: در فرهنگستان ۵.۳ میلیارد برای واژه‌گزینی اختصاص داده‌اند و واژه‌های مصوب ۲۷۶ واژه ذکر شده، در حالی که تعداد واژه‌های بررسی‌شده چندین هزار واژه است که ۳۰۰۰ واژه به تصویب نهایی می‌رسد و این آمار غلطی است که برای هر واژه ۱۲ میلیون تومان ذکر می‌شود.

وی گفت: هر سال وقتی بودجه به مجلس می‌رود، می‌شود برخی در فضای مجازی سخنانی را مطرح می‌شود که در ذهن مردم ایجاد تشویش می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • بختیاری
    ۲ ۰

    خدایی خودت قانع شدی؟