کد خبر 235185

حمایت مالی از دانشجویان کم‌بضاعت دانشگاه تهران

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران از بورسیه بیش از ۱۳۷۴ دانشجو در این بنیاد خبر داد و گفت: دانشجویانی که از نظر مالی بی بضاعت هستند، مورد حمایت مالی بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند.

کمره‌ای در سومین گردهمایی دانشجویان بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران که امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد ارائه داد و گفت: در حال حاضر فعالیت‌های مختلفی در دنیا برای حمایت از مجموعه فعالیت‌های دانشگاه تهران در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی و دانشجویی نظیر تجهیز آزمایشگاه‌ها، کمک به توسعه علمی، تجهیز کتابخانه‌ها، مراکز کامپیوتری و حمایت از دانشجویان در دو شکل بورسیه و دانشجویان مستعد صورت می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در ادامه تصریح کرد: برخی از دانشجویان دانشگاه تهران جزء دانشجویان مستعد هستند، اما به دلیل مشکلات مالی برای تحصیل خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند که این دانشجویان از نظر مادی مورد حمایت بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و این بنیاد در هر جایی که بتواند کمک‌های خود را برای دستیابی دانشگاه به اهداف خود دریغ نخواهد کرد.

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در خصوص فرایند بورسیه دانشجویان در این بنیاد نیز گفت: برای بورسیه ابتدا فراخوان و ثبت نام دانشجویان صورت می‌گیرد و در مراحل بعدی شرایط این دانشجویان از طریق دانشگاه مورد استعلام قرار می‌گیرد و این دانشجویان باید معدل بالای 17 باشند و در نهایت بر اساس سهمیه دانشکده‌ها و بنا بر اولویت دانشجویان بورسیه شده مشخص می‌شوند.

دکتر کمره‌ای تاکید کرد: سهمیه دانشکده‌ها برای بورسیه دانشجویان در بنیاد بر حسب تعداد دانشجویان مشخص می‌شود که از بین دانشکده‌ها و پردیس‌های مختلف دانشکده‌های فنی با 23 درصد سهمیه بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

وی از بورسیه بیش از 1374 دانشجو برای سال تحصیلی 97 – 96 در بنیاد حامیان این دانشگاه خبر داد و گفت: این تعداد دانشجویان از میان 1642 دانشجوی ثبت نامی برگزیده شده‌اند که در دوره اول بنیاد 500 دانشجو از بین 976 ثبت نامی و در دوره دوم 1174 دانشجو از بین 1613 دانشجوی ثبت نامی بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار گرفتند.

رئیس هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: دانشجویان بورسیه باید دارای معدل بالای 17 و رتبه کنکور زیر 1000 باشند، اما دانشجویانی هم که این شرایط را نداشته باشند، از طریق طرح حمایت از دانشجویان مستعد از مهر ماه امسال مورد حمایت و پوشش بنیاد قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر