کد خبر 229228

آخرین جزییات از امنیت مسیر تردد زائران اربعین

فرمانده قرارگاه اربعین مرز شلمچه عراق، گفت: نیروهای مسلح عراق به صورت شبانه‌روزی برای تامین امنیت تردد زائران تلاش می‌کنند.

سرتیپ سلام جواد خیون که امروز به منظور بازدید از زیرساخت‌ها و روند تردد زائرین در مرز شلمچه حضور یافت، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: زائران ایرانی و اتباع خارجی که قصد تردد از مرز شلمچه را دارند بدون گذرنامه و روادید وارد این گذرگاه مرزی نشوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: نیروهای نظامی عراق از ورود زائرانی که بدون گذرنامه و روادید قصد ورود به خاک عراق را دارند، جلوگیری می‌کنند.

وی از عدم وجود مشکلات امنیتی در شلمچه عراق خبر داد و افزود: زائران ایرانی و اتباع خارجی که تاکنون از مرز بین‌المللی شلمچه وارد خاک عراق شده‌اند با ۷۵۰ اتوبوس و وسیله نقلیه جمعی از شلمچه عراق به نجف اشرف و کربلای معلی مشرف شده‌اند.

خیون با اشاره به اقدامات انجام شده جهت تسهیل در روند تردد زوار گفت: برای تسهیل در روند تردد زائران، اتوبوس‌های ویژه از مرز شلمچه عراق تا ایستگاه راه آهن استان بصره به صورت رایگان برای زوار در نظر گرفته شده است تا عبور آنان با سهولت هرچه بیشتر انجام شود.

وی از تامین امنیت مسیرهای تردد زوار اربعین حسینی خبر داد و افزود: نیروهای مسلح عراق به صورت شبانه روزی برای تامین امنیت تردد زائران در تلاش هستند و تاکنون هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.

فرمانده قرارگاه اربعین مرز شلمچه عراق گفت: بیشترین اتباع خارجی که تاکنون از مرز شلمچه ایران وارد خاک عراق شده‌اند اتباع کشورهای روسیه، افغانستان و آذربایجان هستند که به سهولت از مرز عبور و به راهپیمایی اربعین پیوسته‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر