کد خبر 225372

عراق با لغو ویزا موافقت نکرد

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: با بازگشایی مرز خسروی، بار تردد و تراکم از مهران کم می‌شود.

حسین ذوالفقاری امشب در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: در حال تقویت زیرساخت‌های مرز خسروی هستیم. امکانات خوبی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه ایجاد شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وی همچنین خاطر نشان کرد: تا الان حدود سیصد هزار نفر در سامانه سما تبت نام کرده اند. اما مردم زودتر برای دریافت ویزا اقدام کنند تا در روزهای آخر با ازدحام مواجه نشویم.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد : طرف عراقی با لغو ویزا موافقت نکرد. مبلغ روادید  40 دلار است البته نیاز نیست مردم دلار تهیه کنند زیرا در دفاتر صدور ویزا، مبلغ ریالی چهل دلار از زوار دریافت می‌شود. توصیه می‌کنیم مردم به اندازه کافی پول رایج کشور همراه خود در سفر اربعین داشته باشند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تا دو روز به اربعین صدور ویزا انجام می‌شود افزود: علاوه بر سفارت و کنسولگری‌های عراق، 12دفتر دیگر هم ویزا صادر می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که زائران فاقد ویزا در نقطه صفر مرزی ایجاد کردند گفت: ناجا طرحی برای مقابله با این افراد طراحی کرده که امسال اجرا می‌شود تا افرادی که فاقد ویزا هستند از همان اول بازگردانده شوند و تجمعی در مرزها انجام نشود. اگر اتفاق سال قبل تکرار شود، عراق مرز را می‌بندد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری