کد خبر 204163

فاتحه آسانسورهای کشور خوانده شد!

رئیس اتحادیه صنف آسانسور با اشاره به استاندارد نبودن ۹۰ تا ۹۵ درصد آسانسورهای موجود در کشور گفت : ۷۰ درصد مردم برای آسانسورهای خانگی استاندارد ادواری نمی گیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی اکبر ایلخانی افزود: 30 درصد این آسانسورهای غیر استاندارد، فرسوده است و به دلیل پاسخگو نبودن تعویض قطعات در این وسایل باید از رده خارج شود.

وی با هشدار به مصرف کنندگان درباره ضرورت دریافت استاندارد ادواری آسانسور گفت: این دستگاه باید از سوی سازمان استاندارد سالانه مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس اتحادیه صنف آسانسور با اشاره به اینکه استاندارد ادواری پس از ایجاد حادثه سقوط آسانسور انجام می شود ، افزود : مردم در این کار همکاری لازم را ندارند و

95 درصد آسانسورهایی که تاکنون سقوط کرده ، غیراستاندارد بوده است.

ایلخانی واگذاری این کار را به اتحادیه ها در جلوگیری بروز حادثه موثر دانست و ادامه داد: شهرک اکباتان از مراکزی است که باید آسانسورهای ساختمان را به طور کامل تعویض کند.

وی مراجعه نکردن مردم برای کسب استاندارد ادواری را خطری جدی در ساختمانها دانست و ادامه داد : 60 درصد آسانسورهای نصب شده در کشور قدیمی و 40 درصد آنها جدید نصب شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    باز هم بگوئید شهرک اکباتان مشتری خاص خودش را دارد .اینهم از آسانسورهاش.....اونهم از هوای دود آلود در بین دوبزرگراه واحاطه آن از شمال وجنوب دراتوبان کرج وجاده مخصوص کرج که شبانه روز جاده ترانزیتی تهران به طرف غرب وشرق میباشد