کد خبر 196284

بررسی جزئیات مدارک تحصیلی معلمان کشور

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات مدارک تحصیلی معلمان کشور، گفت: در کل مقاطع تحصیلی، ۱۲۴۶ معلم دارای مدرک دکتری هستند.

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص «میزان تحصیلات معلمان کشور»، اظهار داشت: در دوره ابتدایی، 76 نفر از معلمان دارای مدرک دکتری هستند، 16 هزار و 486 معلم مدرک فوق لیسانس دارند، 162 هزار و 527 معلم نیز فوق‌ دیپلم دارند؛ ضمن اینکه 70 هزار و 31 معلم نیز دارای مدرک دیپلم هستند و در مجموع 265 هزار و 843 معلم در مقطع ابتدایی فعالیت می‌کنند که میانگین سال‌های تحصیلات آنها 15.3 است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس،وی با اشاره به میزان‌ تحصیلات معلمان در دوره متوسطه اول، افزود: در این دوره 192 معلم دارای مدرک دکتری، 19 هزار و 227 معلم دارای مدرک فوق لیسانس، 101 هزار و 471 معلم دارای مدرک لیسانس، 18 هزار و 935 معلم دارای مدرک فوق دیپلم و 439 معلم دارای مدرک دیپلم هستند و در مجموع، جمع معلمان در این دوره 140 هزار و 264 نفر بوده که میانگین سنوات تحصیلات این دوره 16 سال است.

چهاربند با اشاره به میزان تحصیلات معلمان در دوره متوسطه دوم، خاطرنشان کرد: در این دوره 978 معلم مدرک دکتری دارند، 46 هزار و 411 معلم مدرک فوق لیسانس، 91 هزار و 683 معلم مدرک لیسانس، 6 هزار و 419 معلم فوق دیپلم و 708 معلم نیز مدرک دیپلم دارند و در مجموع 146 هزار و 199 معلم در این دوره فعالیت می‌کنند که میانگین سنوات تحصیلی آنها 16.6 است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۲

  اغلب معلمان دارای مدرک ضمن خدمت هستند - مدرک معادل

 • فرهنگی
  ۰ ۳

  بسیاری ازمعلمان چیزی در حدود هزار ساعت و بیشتر دوره ضمن خدمت دارند که اگر مسوولان توجه فرمايند معادل یک یا دو مدرک میتواند باشد.ولی کسی این زحمات و گذراندن این. دوره ها را توسط معلمان در شرایط سخت همزمان خانه داری اشتغال و ضمن خدمت را نادیده میگیرند. در صورتی که معلم میتوانست به جای گذراندن این دوره ها به دنبال کسب مدرک بالاتر باشد.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  برای تحصیلات تکمیلی فوق العاده شغل با امتیاز 2000در نظر بگیرید

 • مرتضی
  ۵ ۱

  دوساله که دیگه مدرک معلمانی که قبلایک باراعمال شده برای مرتبه دوم اعمال نمیشه.کاش این مانع رو حذف میکردندتاانگیزه برای ادامه تحصیل معلمان بیشتربشه

 • هدایت دهقانی
  ۰ ۱

  چه چیز بهتر از ارتقاء سطح دانش ومعلومات یک معلم میتواند باشد؟ چرا این مهم را فدای مبلغ ناچیزی که بابت ارتقاء سطح دانش به یک معم میدادند . نمودند؟چرا کارشناسی رشته علوم اجتماعی با تدریس علوم اجتماعی و قانون کار و تدریس بزه کاریهای جوانان نباید مدرک کارشناسی ارشد در رشته جرمشناسی که زیر شاخه علوم اجتماعی است برایش اعمال شود.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری