کد خبر 182862

لزوم توجه به بانکداری در بستر شبکه های اجتماعی

مدیرعامل گروه شرکت های داده روزی سداد نقش قوه مقننه را در تصویب قوانین جدید در بانکداری الکترونیک مهم دانست و گفت: اقدام های پایه ای برای تحقق رسالت بانکداری اجتماعی بویژه در بستر شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد.

«فرامرز خالقی» افزود: با استفاده از دانش جوانان نخبه کشور و متخصصان بخش فناوری اطلاعات ظرفیت بانکداری الکترونیک افزایش می یابد و روزآمد می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، به گفته وی، سامانه بام بانک ملی که توسط متخصصان این شرکت راه اندازی و هدایت می شود پس از یک سال یک میلیون کاربر دارد.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز که از مجموعه بانکداری الکترونیک این شرکت شامل سامانه های بام، سماح ، دفتر کل، عملیات و شبکه اجتماعی پرداخت پول الکترونیک سداد بازدید می کرد، گفت: هرچه بانک های ما در بخش فناوری اطلاعات فعال تر باشند، پول الکترونیکی بیشتر جایگزین می شود که بر صرفه جویی در هزینه ها و کاهش اتلاف وقت و سفرهای درون شهری تاثیر زیادی دارد.

«محمدرضا امیرحسنخانی» افزود: با توسعه بانکداری نوین مردم به آسانی در زمان کوتاه با کمترین هزینه، عملیات و مبادلات بانکی خود را انجام می دهند که این موضوع هم به نفع مردم و هم به نفع بانک ها و موسسه های مالی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: بانکداری ما در زمینه آی.تی عقب ماندگی دارد و به نظر می رسد محصولات و برنامه های شرکت داده ورزی سداد در بخش بانکداری نوین و ورود به بانکداری بر بستر شبکه های اجتماعی می تواند تا میزان زیادی این عقب ماندگی را جبران کند.

به گزارش ایرنا، بانک ملی ایران در سال 1378 شرکت داده ورزی سداد را با هدف بهره مندی بیشتر از قابلیت های فناوری اطلاعات و خدمت رسانی به آحاد جامعه، تاسیس کرد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری