کد خبر 179703

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داد؛

وجود ۳۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده‌ها

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه ۶ هزار دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌ها نیاز داریم، گفت:‌در حال حاضر ۳۲۰۰ هزار نقطه پرحادثه در جاده‌ها وجود دارد که باید حذف شود.

سردار تقی مهری امروز در مراسم بهره‌برداری از 527 سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای اظهار داشت: در سال 84 تعداد 27 هزار و 760 نفر در تصادفات رانندگی جان باختند اما این رقم در پایان سال 94، به 16 هزار و 586 نفر کاهش یافت و 11 هزار نفر کمتر در تصادفات رانندگی جان باختند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی ادامه دا د: 73 درصد  جانباختگان سوانح رانندگی سال 94، در تصادفات جاده‌های برون‌شهری و 27 درصد درون‌شهری بود.

سردار مهری افزود: بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و برگزاری جلسات کمیسیون  ایمنی راه‌ها به صورت منظم از مواردی است که به خوبی در وزارت راه دنبال می‌شود.

 وی ادامه داد: امروز با افزایش خودرو و میل به سفر نمی‌توان رفت و آمدها را به صورت سنتی و دستی کنترل کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت:‌در حال حاضر 19 میلیون وسیله خودرویی پلاک ملی و 12 میلیون موتورسیکلت د ر کشور داریم و 25 میلیون راننده دارای گواهینامه فعالیت می‌کنند اما 36 میلیون نفر گواهینامه دارند.

سردار مهری گفت: از زمان نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات شاهد کاهش سوانح رانندگی در جاده‌ها بودیم که در این باره م ی‌توان به کاهش 18 درصدی تصادفات رانندگی در آزادراه تهران ـ قم در سال قبل اشاره کرد.

وی گفت: مدیریت سوانح ترافیکی نیازمند راهبری جدید است و مجموعه‌ای برای هماهنگی کلی می‌خواهد.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: 3200 نقطه پرحادثه در جاده‌های کشور داریم که این رقم قبلا 8 هزار نقطه بود اما باید کاهش یابد.

وی بیان کرد: در حال حاضر 210هزار کیلومتر جاده برون‌شهری و 450ه زار کیلومتر جاده درون‌شهری داریم که امیدواریم در بودجه سال 96 و برنامه بعدی افزایش اعتبارات جاده‌ها در دستور کار باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: 6 هزار دستگاه دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور نیاز داریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    محور حادثه خیز اراک - ازنا - الیگودرز