کد خبر 152996

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار پاسخ داد

چرا افراد دارای ۱۷ فرزند به بالا نتوانستند در سرشماری الکترونیکی شرکت کنند؟

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار درباره این‌که چرا افرادی که ۱۷ یا ۱۸ فرزند به بالا دارند نتوانستند در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ شرکت کنند، بیان کرد: سایت محدودیتی برای تعداد فرزندان ایجاد نکرده است و کسانی که با این مشکل روبه‌رو شده‌اند، تعداد فرزندان خود را به درستی وارد نکرده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در روزهای گذشته برخی شرکت‌کنندگان در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ اظهار می‌کردند که افرادی که دارای ۱۷ فرزند به بالا هستند، موفق به ثبت نام فرزندان خود در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ نمی‌شوند به این دلیل که سایت سرشماری به آنها اخطار می‌دهد که تعداد فرزندان آنها بیش از حد انتظار سایت سرشماری الکترونیکی است.

در این زمینه علیرضا زاهدیان معاون طرح‌های آماری مرکز آمار اظهار کرد: سایت سرشماری محدودیتی برای بعد خانوار ایجاد نکرده است و به نظر می‌رسد کسانی که تعداد فرزندان بالایی داشته و امکان ثبت نام تمامی آنها نشده‌اند، به این دلیل دچار مشکل شدند که در قسمت تعداد فرزندان اعداد را به درستی وارد نکرده‌اند.

وی افزود: امکان ثبت مشخصات افراد خانوار با تعداد فرزندان که افراد در ابتدای فرم سرشماری پر می‌کنند باید هماهنگ باشد در غیر این صورت ممکن است هنگام ثبت‌نام مشخصات فرزندان با مشکل مواجه شوند.

معاون طرح‌های آماری مرکز آمار همچنین در پاسخ به این سوال که دو گیگ اینترنت از پیش وعده داده شده مرکز آمار ایران به کسانی که در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ شرکت می‌کنند به چه صورت تخصیص خواهد یافت، اضافه کرد: اکنون اپراتورها شروع به زدن پیامک به کاربران کرده‌اند و شرکت‌ها اندک اندک اقدام به ارائه‌ی دو گیگ اینترنت از پیش اعلام شده به کسانی که در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ شرکت کرده‌اند می‌کنند.

زاهدیان ادامه داد: با توجه به این‌که تعداد شرکت‌ها زیاد است این اقدام زمان‌بر خواهد بود، ولی اکنون تمامی شرکت‌ها با همکاری مرکز آمار ایران در حال پیوستن به ارائه دو گیگ اینترنت رایگان به شرکت‌کنندگان در سرشماری الکترونیکی ۱۳۹۵ هستند.

وی همچنین با بیان این‌که دیگر مهلت سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ تمدید نمی‌شود، تصریح کرد: تاکنون اغلب استان‌های کشور به هدف پیش‌بینی شده خود در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ رسیده‌اند و برخی از استان‌ها نیز از هدف پیش‌بینی شده عملکرد بهتری داشته‌اند. پیش‌بینی ما این است که تعدادی از استان‌های باقی‌مانده که هنوز به هدف‌های خود نرسیده‌اند تا پایان امشب سی‌ام مهرماه سال ۱۳۹۵ در سرشماری الکترونیکی شرکت کرده و به این ترتیب هدف خود را محقق کنند، لذا آخرین مهلت در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ تا ساعت ۲۴ امشب خواهد بود و پس از آن افراد نمی‌توانند در سرشماری الکترونیکی شرکت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر