کد خبر 147043

ولخرجی گردشگران پولدار عرب در انگلیس + عکس

برخی گردشگران پولدار عرب به قدری خرید می‌کنند که ناچارند اتاق‌های خالی هتل محل اقامتشان را برای جا دادن خریدهایشان اجاره کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، آورده است: شهر منچستر بریتانیا در سال‌های گذشته تبدیل به قطب جدیدی برای جذب گردشگران ثروتمند کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شده است.

روزنامه تایمز بریتانیا با انتشار گزارشی در این‌باره نوشت: منچستر در رقابت با لندن برای جذب گردشگران ثروتمند عرب قرار دارد.

این شهر با هوای بارانی، هتل‌های لوکس و مراکز خرید بزرگ تبدیل به قطب جدیدی برای جذب گردشگران عرب از کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است.

هم‌اینک 21 پرواز هفتگی از شهر دوبی، 14 پرواز از ابوظبی، 14 پرواز از دوحه قطر و نیز پنج پرواز هفتگی از جده عربستان در فرودگاه بین‌المللی این شهر انگلیس، به زمین می‌نشیند.

در مقایسه آماری، در حالی که در سال 2010 تعداد 16 هزار و 348 گردشگر از عربستان سعودی به شهر منچستر انگلیس رفته است، در سال 2015 این رقم به 40 هزار و 151 گردشگر سعودی رسیده و آمار همه‌ساله در حال افزایش است.

طی همین مدت آمار ورود گردشگران کویتی نیز چند برابر شده و از رقم 3 هزار و 83 نفر در سال 2010 به تعداد 9 هزار و 300 نفر در سال 2015 رسیده است. رقم گردشگران قطری نیز در فاصله پنج سال رشدی نزدیک به دو برابر داشته و حتی گردشگران عراقی نیز دو برابر شده‌اند.

بر اساس آمارها در سال 2010 تعداد 2 هزار 388 عراقی به منچستر رفته‌اند در حالی که در سال گذشته میلادی این تعداد به 5 هزار و 752 نفر رسیده است.

به گزارش تایمز، هر گردشگر از کشور امارات متحده عربی که وارد این شهر انگلیس می‌شود به طور میانگین حدود 1077 لیره استرلینگ خرج می‌کند.

بر اساس اعلام فعالان صنعت گردشگری در منچستر، دلیل اصلی استقبال گردشگران عرب از شهر منچستر در سال‌های گذشته فاصله کم مراکز خرید متعدد و بزرگ از هتل‌های محل اقامت آنها در این شهر است. در منچستر، برخلاف لندن، هتل‌ها و مراکز خرید عمده تقریباً در نزدیکی هم تجمیع شده‌اند و گردشگران عرب که بیشتر برای خرید می‌آیند مجبور نیستند مسافت‌های طولانی را برای خرید طی کنند.

57354822

همچنین بنا به گفته برخی هتلداران در منچستر، برخی گردشگران اماراتی و قطری برای نگهداری اقلام خریدشان، اقدام به گرفتن اتاق‌های اضافی می‌کنند تا وسایل خریدشان را جا دهند.

بر اساس اعلام یک هتلدار در منچستر، تابستان امسال یک خانواده قطری که برای خرید و گردش به هتل آنها آمده بودند، مبلغ 180 لیره استرلینگ اضافی پرداخت کردند تا اتاقی خالی بگیرند و وسایل و خریدهای لوکسشان را در آن اتاق جا دهند.

«شیخ منصور بن زاید آل نهیان» شاهزاده اماراتی در سال 2008 باشگاه «منچسترسیتی» را خریده است و از آن زمان تاکنون هم علاقه خانواده‌های اماراتی به سفر به این شهر بیشتر شده و هم این شاهزاده اماراتی میلیون‌ها پوند در این باشگاه هزینه کرده است.

بر اساس گزارش تایمز در سال میلادی گذشته بیش از 60 هزار گردشگر عرب از کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق به شهر منچستر آمده‌اند در حالی که در سال 2010 این رقم 25 هزار نفر بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۴ ۱

    حالا شما برید عربها را فحش بدید جز این که کار دیگری بلد نیستید ... ه