کد خبر 140355

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اظهار کرد؛

روسیه در مورد اس ۳۰۰ به تعهداتش عمل کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه روسیه در موضوع تحویل سامانه دفاعی اس ۳۰۰ طبق جدول زمان بندی در حال اجرای تعهداتش است دیگر جمهوری اسلامی ایران دلیلی نمی بیند به لحاظ حقوقی شکایت از روسیه را پیگیری کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در مورد موضوع پس گرفتن شکایت ایران از روسیه در خصوص  عدم اجرای تعهداتش در مورد تحویل سامانه دفاعی اس ۳۰۰ گفت : شکایت جمهوری اسلامی ایران از روسیه به جهت عدم اجرای تعهدات این کشور در مورد توافق اس ۳۰۰ بود، ما در این زمینه فراز و نشیب های زیادی با روسیه داشتیم به طوری که روسیه در اجرای توافق کوتاهی های زیادی را انجام داد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به مذاکرات اخیر و صحبت‌های صورت گرفته روسیه در حال اجرای تعهداتش است و عمل به تعهدات را بر طبق جدول زمان‌بندی شده انجام می‌دهد، به گونه ای که بخشی از سامانه دفاعی اس ۳۰۰ به ایران واگذار شده و بخش دیگری در حال واگذاری است. آموزش‌های لازم نیز انجام می‌شود و استقرار صورت می گیرد، با توجه به این موارد دیگر دلیلی ندارد جمهوری اسلامی ایران به لحاظ حقوقی شکایتش را پیگیری کند و این بدان معنا است که ضرورتی ندارد که شکایتی را به صورت حقوقی دنبال کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مورد تحویل اس ۳۰۰ گفت: بخش عمده‌ای از تاسیسات وارد کشور است و بخش کوچکی از آن مستقر شده و مابقی در حال اجرا است طبق توافق باید روسیه تا پایان سال میلادی ۲۰۰۶ به تعهداتش در تحویل و استقرار این سامانه عمل کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر