رییس اتحادیه طلا در گفت‌و‌گو با اقتصاد‌آنلاین؛

حال‌و‌هوای بازار طلای تهران یک روز قبل از انتخابات آمریکا/ تقاضا برای سکه و طلای خام کاهش یافت

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش قیمت طلا و سکه نسبت به دو روز پیش، گفت: رشد قیمت‌ها در بازار طلا مربوط به نوسانات نرخ ارز بوده و انتخابات آمریکا نقش چندانی در این روند نداشته است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمد‌ولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصاد‌آنلاین درباره وضعیت بازار طلای امروز توضیح داد: دو روز پیش قیمت طلا و سکه با کاهش قابل توجهی رو‌به‌رو شد اما از روز گذشته بازار مجددا وارد فاز صعودی شده و این روند تا کنون ادامه داشته است.

او اضافه کرد: این افزایش قیمت‌ها‌ مربوط به نوسانات نرخ ارز و اونس جهانی است و در این میان اگرچه انتخابات آمریکا بی‌تاثیر نبوده اما نمی‌توان نقش چندانی برای آن قائل شد.

محمدولی از کاهش تقاضا برای خرید سکه و طلای ‌آب‌شده خبر داد و گفت: در حال حاضر از حجم خرید سکه و طلای خام نسبت به هفته‌های پیش کاسته شده و این موضوع نیز بر افت قیمت‌ها تاثیر داشته است، اما مصنوعات طلا همچنان متقاضی ندارد.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، جمع شدن اتاق‌های معاملات مجازی و معاملات کاغذی هم یکی از عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت طلا و سکه بوده که اگر جلوی آن گرفته شود، در آینده شاهد نوسان قیمت‌ها متاثر از این عامل نخواهیم بود.

قیمت طلا و سکه ۱۲آبان ماه۹۹

او در پایان با تشریح قیمت‌ها در بازار امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران (تا ساعت ۱۱:۳۰)، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۳میلیون و ۹۶۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۳میلیون تومان رسید.

محمدولی گفت: نیم سکه نیز در بازار امروز با قیمت هفت میلیون و ۴۰۰هزار، ربع سکه پنج میلیون و ۱۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۷۵۰هزار تومان معامله می‌شود؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار پنج میلیون و ۵۲۶هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۲۲۰هزار تومان است.

سکه وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شد

لازم به ذکر است که در این ساعت از معاملات بازار ارز (۱۳:۲۰) قیمت سکه طرح جدید به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. سکه طرح قدیم نیز ۱۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر