فعالان بازار تحلیل کردند

پیش‌بینی قیمت سکه و طلا

امروز قیمت سکه و طلا با ریزیش قابل توجه در محدوده ۹۰۰هزار تومان به ۱۳میلیون و ۹۰۰هزار تومان رسید و پیش بینی ها نشان می دهد این روند همچنان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، فعالان بازار می گویند قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی تحت تاثیر سه اتفاق مهم روندی کاهشی را تجربه کرد. برخی معتقدند عرضه ارز به بازار و تعادل بازار ارز مهمترین تاثیر را بر کاهش قیمت سکه و طلا به جا گذاشته است. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان در پایان معاملات روز دوشنبه ۵ آبان ماه رسید اما بررسی ها نشان می دهد صرافان و فعالان بازار همچنان معتقدند که این روند ادامه دار است.

 برخی از فعالان بازار نیز از دستگیری اخلال گران در بازار سکه می‌گویند. محمد کشتی آرای، نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرده است برخی افراد دست به معامله کاغذی طلا و سکه می زدند و همین کار سبب شده بود قیمت ها روندی افزایشی را تجربه کند.

 در عین حال ریزش قیمت‌ها خریداران را از بازار بیرون برده و به گفته آیت محمد ولی نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تقاضای خرید دلار به کف رسیده است. بر این اساس وی معتقد است کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تا زمان برگزاری انتخابات امریکا تداوم خواهد داشت.

 قیمت دلار امروز با کاهشی محسوس به ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان رسید.امروز فاصله قیمت خرید و فروش سکه نیز بسیار افزایش یافت و صرافان قیمتی در حدود ۵۰۰ هزار تومان کمتر از قیمت فروش را برای خرید سکه پیشنهاد می‌دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر