اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

نگرانی‌های شیوع کرونا و سیاست‌گذاری‌های آمریکا یورو را دچار چالش کرد

به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان و همچنین نزدیک شدن به انتخابات ایالات متحده، یورو با چالش مواجه شد و در معاملات آغازین سه‌شنبه ۰.۱درصد افت را تجربه کرد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دنبال کمرنگ شدن امیدها برای بسته‌های حمایتی ویروس کرونا از سوی ایالات متحده که به دارایی‌های رسیکی سراسر جهان ضربه وارد کرد، به همراه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا، یورو سه‌شنبه در تلاش بود تا خود را به بالای سطح 1.18 دلار برساند.

این نگرانی‌ها سبب کاهش نرخ یورو در معاملات ابتدایی شد و این پول واحد پس از رسیدن به بالاترین میزان خود در طول یک هفته در معاملات پیشین به ارزش 1.1794 دلار، با 0.1درصد افت به 1.17600 رسید.

یکی از تحلیلگران ارشد در JFD Group گفت: "با نزدیک شدن به انتخابات ایالات متحده و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان، سرمایه‌گذاران ممکن است از درگیر شدن در موقعیت‌های تجاری بزرگ خودداری کنند."

گفتنی است که فرانسه از افزایش قابل توجه در بستری شدن بیماران بر اثر کووید-19، و ایرلند نیز از اعمال سخت‌ترین محدودیت‌ها در اروپا خبر دادند.

دلار استرالیا نیز با 0.3درصد سقوط، به 0.7045دلار رسید. در آخرین جلسه سیاست‌گذاری استرالیا  تایید شد که هیئت‌مدیره در خصوص کاهش نرخ بهره و همچنین خرید زمان بیشتر برای بدهی، به منظور حمایت از اقتصاد و تثبیت نرخ ارز صحبت کرده است.

پوند استرلینگ نیز روز گذشته به 1.2941دلار رسید و به دستاوردهای ناچیز بسنده کرد.

دیوید فراست، مذاکره‌کننده اصلی انگلیس در خصوص برگزیت گفت که مبنایی برای از سرگیری گفتگوهای تجاری با اتحادیه اروپا وجود ندارد، مگر اینکه تغییر اساسی در رویکرد بروکسل در مذاکرات ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر