کد خبر 473978
با تصمیم بانک‌های مرکزی و قانونگذاران عضو جی‌۲۰ انجام می‌شود؛

ارائه قوانینی درباره چگونگی عرضه ارز دیجیتال

بانک‌های مرکزی و قانونگذاران عضو جی۲۰ تصمیم دارند قوانینی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال مانند لیبرا (ارز مجازی فیس بوک) ارائه کنند.

به گزارش رویترز، بانک های مرکزی سراسر جهان تصمیم دارند قوانینی بین المللی برای رده خاصی از ارزهای دیجیتال به نام «استیبل کوین» ارائه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  مهر، استیبل کوین‌ها مانند لیبرا (ارز دیجیتال فیس بوک)، دسته جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده هستند که با دارایی ذخیره شده پشتیبانی می شوند و سعی در ایجاد ثبت قیمت دارند. استیبل کوین ها به دلیل ثبات قیمتی مصارف مختلفی دارند و می توان در مبادلات متوسط، پرداخت صورت و خرید از فروشگاه از آنها استفاده کرد.

چشم انداز استفاده چند میلیارد نفر از استیبل کوینی در پلتفرم  فیس‌بوک، بانک‌های مرکزی را وادار کرده تا قوانینی درباره چگونگی عرضه ارز دیجیتال ارائه کنند.

«هیات ثبات مالی» (FSB) در بیانیه ای اعلام کرده، قوانین مالی کشورها در سطح ملی  استیبل‌کوین‌ها پوشش نمی دهد و قانونیگذاران باید تضمین کنند این نوع ارز دیجیتال جهانی کاملا قابل اعتماد و ایمن است و اقدامات حفاظتی لازم برای مواجهه با حملات سایبری و پولشویی آن لحاظ شده است.

هیات ثبات مالی گروهی از بانک‌های مرکزی و قانونگذاران مالی کشورهای عضو G۲۰ تشکیل شده است.

این هیات همچنین اعلام کرده اقدامات لازم برای اجرای راهنمایی را اتخاذ می کند تا از هرگونه شکافی که ثبات مالی را برهم زند، جلوگیری شود. به همین منظور تمام استانداردهای قابل اجرایی قانونی را به اقدامات لازم اضافه می کند.

FSB معتقد است استیبل کوین‌ها می توانند پرداخت‌های خرد بین المللی را کارآمدتر کنند که در حال حاضر بسیار کند و پر هزینه هستند.

ارسال نظر