در اثر تنش‌های آمریکا و چین؛

دلار به لرزه افتاد

دلار معاملات این هفته را تحت فشار شدیدی آغاز کرد. تشدید تنش‌های آمریکا و چین این نگرانی را ایجاد کرده است که هم زمان با شیوع مجدد ویروس کرونا در آمریکا ریکاوری اقتصادی این کشور مختل شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، دلار معاملات این هفته را تحت فشار شدیدی آغاز کرد. تشدید تنش‌های آمریکا و چین این نگرانی را ایجاد کرده است که هم زمان با شیوع مجدد ویروس کرونا در آمریکا ریکاوری اقتصادی این کشور، به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، مختل شود.

دلار در معاملات امروز به پایین‌ترین سطح ۴ ماهه خود در برابر ین ژاپن رسید و در برابر یورو هم به پایین‌ترین سطح ۲۲ ماهه ۱.۱۶۹۹ واحد افت کرد.

همچنین شاخص دلار در برابر ۶ ارز مهم جهان به پایین‌ترین سطح خود از سپتامبر ۲۰۱۸ تا کنون رسید.

با بالا گرفتن تنش‌ها بین چین و آمریکا و بستن کنسولگری طرفین، دلار که در مواجهه با بحران کرونا وضعیت متزلزل داشت تضعیف شد. از سوی دیگر تصویب بسته جدید کمک به اقتصاد اروپا باعث شد نرخ یورو در برابر دلار تقویت شود.

دلار استرالیا هم با استفاده از فرصت به وجود آمده نرخ برابری خود با دلار آمریکا را تقویت کرد و به ۰.۷۱۲۰ واحد رساند. دلار نیوزیلند هم ۰.۳ درصد در برابر دلار آمریکا رشد کرد و نرخ برابری آن به ۰.۶۶۵۷ واحد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر دلار به لرزه افتاده پس ریال به فنا رفته

 • jaber
  ۰ ۰

  ولی قیمت خودرو به صعود رفت!!! مگه با دلار نیست، یارانه ها هم به دلار نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به امید به لرزه افتادن و نابودی خیانتکاران ودزدان اموال ومنابع ملت ایران که با نام خدمت وعدالت خیانت می کنند ووطن فروشی.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دلار ۲۰هزار تومانی ارزان نیست دلار واقعی ۵ هزارتومان باتوجه به تورم و دلال بازی ۱۰ هزارتومان پراید ۱۰ میلیون تومان مسکن متر ۱۰ میلیون با توجه زمین های زیاد و خانه های بزرگ

 • ابراهیم
  ۲ ۰

  دلار نگران نباش ما در ایران نمیزاریم اب تو دلت تکون بخوره و بلرزی خودمون میلرزیم و تو نه ........

 • حسن
  ۱ ۰

  ایران وتمام دنیابه لرزه می افتدولی دلاربه لرزه نمی افته