کد خبر 454909

ارزش دلار به پایین‌ترین رقم ۲سال گذشته رسید

دلار آمریکا از زمان اوج ارزش خود در بیستم ماه مارس، ۸درصد افت داشته است. شاخص دلار ۱.۳درصد به صورت هفتگی کاهش یافته و پنجمین هفته متوالی افت ارزش را رقم زده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ارزش دلار در روز جمعه به پایین‌ترین رقم طی دو سال گذشته رسید. سرمایه گذاران با این پیش بینی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مانع رشد اقتصادی آمریکا می شود، به فروش دلار ادامه می دهند ، اقدامی که باعث سقوط ارزش دلار شده است.

 در عوض، یورو سطح 1.16 دلار را پشت سر گذاشت و به به بالاترین رقم از اکتبر 2018 رسید. ارزش یورو برای پنجمین روز متوالی در برابر دلار افزایش یافته است.

 افزایش آمار بیکاری در آمریکا در هفته گذشته هم باعث پایین آمدن ارزش دلار شد. افزایش مداوم موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا مانع بهبودی بازار کار شده و تقاضای مصرف کنندگان را کاهش داده است.

 موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به چهار میلیون نفر رسید یعنی به طور متوسط 2600 نفر در هر ساعت مبتلا به این ویروس می شوند. این بالاترین نرخ ابتلا به کرونا در جهان است.

شاخص دلار در معاملات جمعه 0.3 درصد کاهش یافت. دلار از زمان اوج ارزش خود در بیستم ماه مارس، 8 درصد افت داشته است. شاخص دلار 1.3 درصد به صورت هفتگی کاهش یافته و پنجمین هفته متوالی افت ارزش را رقم زده است.

 ارزش دلار 0.37 درصد نسبت به ین ژاپن و 0.46 درصد در برابر فرانک سوئیس پایین آمده است. در این بین، ارزش یورو 0.34 درصد افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • خبرنگتر عزیز
  ۷ ۰

  خبرنگار عزیز ارزش ریال چی؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  جدی میگی یا شوخی میکنی
  ارزش ریال چی ؟......

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تيتر خبر براى ايران مسخره ست براى اينكه دلار در ايران چهل و دو ساله كه بالا ميره

 • محدحسین
  ۳ ۱

  دوست عزیز چه فرقی به حال میکنه یعنی الان ارزش ریال رفت بالا

 • عبدالرضا غیایی شاملو
  ۱۰ ۰

  ارزش دلار در دنیا به پایینترین رقم‌ در ۲سال گذشته رسیده اما در کشور ما به بالاترین رقم در ۲۰۰سال گذشته رسیده، (علی برکت الله).

 • ناشناس
  ۳ ۱

  احمقه کسی که وارد
  خرید و فروش دلار بشه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  هرموقع ارزش ریال بالا رفت خوشحالی داره ارزون شدن پول کشور یگه بما چه

 • مها
  ۰ ۰

  با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشه فعلا که پول ایران از تمام کشورهای دنیا بی ارزش تر و اقتصاد ایران و تورم در ایران و گرانی مسکن و ماشین و طلا......به دلار وابسته ی و هیچ کدام از نابغه های اقتصاد از هم گسیخته ی ایران رو نتونستن سامان بدهند ...پس لطفا به جای شعار دادن به اصل جامعه بیایید و به واقعیت گرانی که در جامعه بیداد می کنه بپردازید و درمانی بیابید وگرنه از این شعارها واسه مردم سکه و خونه و ماشین در نمیاد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری