در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

انتظار افزایش قیمت طلا با ادامه ریزش بهاى نفت/ هجوم برخى سرمایه‌گذاران به بازار طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به تاثیر کاهش قیمت نفت بر بهاى طلا تاکید کرد: اگر روند کاهش قیمت نفت ادامه‌دار باشد، بهاى طلا افزایش خواهد یافت.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانى؛ ابراهیم محمدولى در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش قیمت طلا طى چند روز گذشته اظهار کرد: کاهش بهاى نفت و در نتیجه افزایش نرخ ارز باعث شد بهاى طلا مجددا افزایش یابد.

محمدولى تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش آمده، برخى سرمایه‌گذاران نقدینگى خود را به سمت بازار طلا آورده‌اند که این افزایش تقاضا هم بر قیمت طلا تاثیر گذاشته است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: اگر روند کاهش قیمت نفت ادامه‌دار باشد مسلما بر بازار طلا تاثیر خواهد گذاشت و باید انتظار افزایش قیمت طلا را داشته باشیم.

وى با تشریح بهاى طلا و سکه در بازار امروز گفت: بهاى هر قطعه سکه امامى در بازار امروز شش میلیون و ٣٨٠ و سکه طرح قدیم شش میلیون و ۲۵۰هزار تومان است؛ همچنین نیم سکه با قیمت سه میلیون و ۲۵۰، ربع سکه یک میلیون و ۸۳۰ و سکه یک گرمى با قیمت ٩٧٠هزار تومان معامله مى‌شود.

محمدولى افزود: بهاى اونس جهانى طلا در بازار امروز ١۶۹۳ دلار و قیمت طلای ۱۸عیار گرمی ۶۳۴هزار تومان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کاهش سود سپرده ها باعت حجوم مردم به بازار ارز و طلا شده واقعا بعضی خودی نماها بخاطر منافع خود اقتصاد را به ور شکستگیمیبرند