{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 415555

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: طلایی که در ایامی همچون روز مادر خریداری‌ می‌شود طلای کادویی است و این طلا معمولا تاثیری بر بازار نخواهد گذاشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، باقر معبودی نژاد با اشاره به وضعیت بازار طلا در آستانه روز مادر اظهار کرد: واقعیت این است که قیمت طلا بالا و قدرت خرید پایین است؛ به همین دلیل پیش‌بینی نمی‌شود که به اندازه سال گذشته در چنین ایامی فروش داشته باشیم، اما با توجه به رکودی که در سه ماه اخیر بدلیل ماه‌های محرم و صفر و دهه فاطمیه داشتیم، افزایش خرید به طورکلی در این ایام پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته در چنین ایامی با 40 تا 50 درصد افزایش خرید و استقبال مردم مواجه بودیم، اما امسال به این اندازه نخواهد بود؛ چرا که هم اکنون درخواست آنچنانی برای خرید حتی از سمت فروشندگان و عرضه‌کنندگان نیز صورت نگرفته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد در خصوص تغییر قیمت طلا و احتمال افزایش آن خاطرنشان کرد: طلا به این دلیل که بصورت جهانی تغییر می‌کند، در مناسبت‌های این چنینی دچار افزایش قیمت نمی‌شود، اما قاعدتا چنین مناسبت‌هایی بی‌تاثیر هم نیست و پیش بینی می‌شود در این ایام حداقل شاهد افزایش دو درصدی قیمت طلا باشیم.

معبودی نژاد ادامه داد: در حال حاضر به دلیل کسادی بازار، قیمت طلا در کشور ما از قیمت جهانی پایین‌تر است، پیش‌بینی می‌شود با این افزایش یک الی دو درصدی قیمت طلا در این ایام ، قیمت طلا در کشور با قیمت جهانی آن یکسان شود.طلایی که در این ایام خریداری‌ می‌شود طلای کادویی است و این طلا معمولا تاثیری بر بازار نخواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری