{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 400775

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

شرکت گروه گلدمن سکس Goldman Sachs Group Inc. اعلام کرده سرمایه گذاران باید منابع اوراق قرضه بلند مدت خود را با خرید طلا متنوع ساخته و تقاضای ترس محور از این فلز گرانبها را دلیل این سرمایه‌گذاری عنوان کرده‌اند.

اقتصادآنلاین – اکرم شعبانی؛ بلومبرگ در مطلبی در این باره نوشت: طلا نمی‌تواند جایگزین کامل اوراق قرضه دولتی باشد، اما توزیع دوباره بخشی از اوراق عادی بهادار می‌تواند به قوت خود ادامه یابد.

تحلیل‌گران شرکت گلدمن از جمله سابین شلز روز جمعه در یادداشتی این مساله را تحلیل کردند. در این یادداشت آمده است: ما هنوز هم بالاترین اوج طلا را می‌بینیم چرا که نگرانی‌های موجود در این چرخه شامل افزایش عدم اطمینان سیاسی است و همین مساله از افزایش تقاضای سرمایه گذاری در طلا به خصوص شمش طلا به عنوان یک دارایی دفاعی حمایت می‌کند.

این فلز گرانبها در ماه سپتامبر به بالاترین قیمت خود در شش ساله اخیر رسید، چرا که بانک مرکزی آمریکا با کاهش هزینه‌های استقراض و مجموع بدهی‌های بازده کمتر از صفر به رکورد 17 تریلیون دلار موجب تقویت درخواست طلا که بدون بهره نیز بود، شد.

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی دولت آمریکا در روز جمعه، صندوق حمایت و باقی محتکران بزرگ در این باره شرط‌های صعودی خود را بر روی این فلز گرانبها تا 8.9 درصد در هفته منتهی به سوم دسامبر افزایش دادند؛ بر این اساس رقم موجود بزرگترین رقم از اواخر ماه سپتامبر تاکنون بوده است.

طلا

گفتنی است قیمت طلا در دوران اوج خود ناگهان دچار کاهش بیش از 6 درصدی شد و در نهایت در روز جمعه به قیمت 1460.17 دلار به فروش رسید.

در حالی که گلدمن اعلام کرده اصلاحات قیمت شمش فضای بیشتری برای اجرایی شدن دارد، اما همچنان بر این باور است که قیمت طلا در سال آینده به 1600 دلار صعود خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری