کد خبر 392663

رئیس کل بانک مرکزی:

ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت/ اخبار سیاسی تاثیر مقطعی بر بازار ارز دارد

رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام نوشت: با اطلاع و شناختی که از توانایی‌ها و امکانات و ذخائر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در اینستاگرام نوشت: قبلا تاکید کردم به علت سیاست‌های ارزی بانک مرکزی و نقش صادر‌کنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز، شاهد تامین روان تر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز در بازار خواهیم بود. البته این نکته را هم بارها تاکید کرده‌ام،در شرایط تحریمی، و برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی، هر کدام در حدودی می توانند بازار ارز را متاثر سازند. با اطلاع و شناختی که از توانایی ها و امکانات و ذخائر ارزی کشور دارم، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت. بانک مرکزی تلاش کرده است، به طور مرتب با نرخ مناسب بازار، از طریق صرافی های منتخب، امکان لازم برای پاسخگویی و عرضه ارز های خانگی و صادراتی فراهم آورد. خرید خالص روزانه میلیون ها یورو از ارز عرضه شده خانواده‌ها و فعالین اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست است. ضمناً، آنچه که تاکنون در خصوص تقویت ارزش پول ملی گفته‌ام، صرفاً در مورد تأثیر مقاومت مردم به عملکرد یک سال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریم‌های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    آقا این فشار افزایش ارزش پول ملی رو یه نمه کم کن که داره میزنه بالا می ترکونه همه لوله های اقتصاد رو.

  • مهدی
    ۰ ۰

    سلام به امید خدا دلار کی میشود یک ریال آمریکا یک کشور ورشکسته است که چندین میلیارد دلار کسری بودجه دارد ما و کشورهای امسال ما بایستی هزینه تورم چهارصد درصدی آمریکا پرداخت کنند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری