کد خبر 383254

حرکت افزایشی طلای جهانی متوقف شد

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با اقدام سرمایه گذاران برای سودگیری از رشد قیمت روز گذشته، کاهش پیدا کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵۲۹ دلار و ۶۲ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۵۳۵ دلار و ۶۰ سنت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۵۳۷ دلار رسید.

با این حال قیمت طلا از درخواست رسمی استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا توسط دموکراتها که باعث برانگیخته شدن نگرانیهای سیاسی شده است، پشتیبانی شده است. دموکراتها ترامپ را متهم کرده‌اند به دنبال کمک خارجی برای کنار زدن جو بایدن، رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بوده است.

استفن اینس، استراتژیست شرکت اکسی تریدر اظهار کرد: آشفتگی در چشم انداز سیاسی، به ضعف اقتصاد کلان افزوده شده و این ریسک ممکن است باعث نزول بازارهای سهام و تضعیف دلار آمریکا شود اما در عوض به نفع طلا خواهد بود. همچنین عامل دیگری که از فلز زرد پشتیبانی کرد، آمار اعتماد مصرفی آمریکا بود که نگرانی‌ها نسبت به اقتصاد جهانی را تشدید کرد.

 شاخص دلار آمریکا در تجارت آسیایی ثابت ماند در حالی که بازارهای سهام تحت تاثیر ابهامات سیاسی آمریکا کاهش پیدا کردند.

اظهارات تند روز سه شنبه ترامپ درباره چین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بار دیگر نگرانی‌ها نسبت به روند پیشرفت مذاکرات تجاری میان دو کشور را برانگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، اختلاف تعرفه‌ای میان دو اقتصاد بزرگ جهان بیش از یک سال است که ادامه دارد و باعث التهاب بازارهای جهانی و کندی رشد اقتصاد جهانی شده و در نتیجه قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۸ درصد رشد کرده است.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به بیش از ۱۵۴۶ دلار صعود کند زیرا مقاومت در سطح ۱۵۲۴ دلار را شکسته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۶۶۹ دلار و ۴۹ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۸ دلار و ۵۲ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و به ۹۵۳ دلار و دو سنت رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کاهش و یا افزایش دلار و طلا برای مردم دیگه فرقی نداره.مردم بیشتر بفکر کاهش قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز زندگیشان هستند مانند قیمت گوشت ، مرغ ، برنج ، چای و .........که دارند هر روز به نحوی پرواز میکنند.گرانی پدر مردم را در آورده. جناب روحانی گند زدی به مملکت.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری