کد خبر 380179

اونس جهانی طلا امروز چند قیمت خورد؟

قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آستانه نشست مهم بانک مرکزی اروپا بار دیگر افزایش یافته است.

به گزارش کیتکو نیوز، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا هستند، قیمت هر اونس طلا امروز با 2.20 دلار افزایش به بیش از 1501 دلار رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش قیمت هر اونس نقره نیز با 0.03 دلار کاهش به 18.16 دلار رسیده است.

پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا در نشست امروز خود نرخ بهره را کاهش داده و برنامه خریداری دارایی ها را بار دیگر از سربگیرد.

کاهش تنش های تجاری بین آمریکا و چین نیز می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات بازار طلا و سایر کالاها داشته باشد.

نشست بانک مرکزی آمریکا نیز قرار است هفته آینده برگزار شود و گمانه زنی ها نشان می دهد نرخ بهره آمریکا نیز 0.25 درصد کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    جناب محمد ولی رئیس اتحادیه طلا در ایران شما که چند روز قبل فرمودید بخاطر کاهش قیمت طلای جهانی، قیمت طلای داخلی روند کاهشی خواهد داشت .امروز پنجشبه که طلای جهانی حدود ۲۰دلار تا ساعت ۱۷ رشد داشته ، چرا طلای داخلی روند کاهشی داشته؟!!! میشه لطف کنید و شفاف سازی کنید که قیمت طلای داخلی را چه کسانی و طبق چه معیار و ملاک و پارامترهایی مشخص میکنند که امروز یا فردا و روزهای آینده طلا چند قیمت بخوره؟!!! احتمالا چند نفر هستند که هر جور عشقشان بکشه هر مقدار که دوست داشته باشند آن را قیمت گذاری میکنند و کاری هم به طلای جهانی نخواهند داشت؟!!! یقینا " همین جوره که اشاره کردم.خدا وکیلی مشخص کنید که طلا در کشور چگونه قیمت گذاری میشه و توسط چه کسی.